Grupa SPEED. Ponad 1100 wykroczeń na drogach w ubiegłym tygodniu

Grupa SPEED patrolując drogi w województwie mazowieckim ukarała w minionym tygodniu kolejnych piratów drogowych przekraczających dozwoloną prędkość czy popełniających inne groźne wykroczenia drogowe.

 

Działania grupy „SPEED” prowadzone są cyklicznie. Do zadań kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości. Funkcjonariusze są bardzo dobrze wyszkoleni.

– W minionym tygodniu policjanci z mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 1136 wykroczeń, a 946 z nich dotyczyło przekroczeń dopuszczalnej prędkości, a 11 kierujących przekroczyło prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Mundurowi nałożyli 1029 mandatów karnych i skierowali 22 wnioski do sądów o ukaranie sprawców wykroczeń – informuje Zespół Prasowy KWP zs. W Radomiu.

 

Policjanci zatrzymali 17 praw jazdy oraz 54 dowody rejestracyjne. Grupa SPEED zatrzymała również trzech pijanych kierowców i jednego, który kierował pomimo orzeczonego zakazu.

Policjanci przypominają, że kierowcy, którzy zdecydują się na szybką i niebezpieczną jazdę po drogach województwa mazowieckiego muszą się liczyć z surowymi konsekwencjami.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments