Grupa Speed podsumowała 2021 rok. Ujawniono ponad 61 tys. wykroczeń

Mazowiecka grupa SPEED została powołana na Mazowszu w 2019 rok. Jej celem jest ujawnianie kierujących dopuszczających się agresywnych lub szczególnie niebezpiecznych zachowań na drodze. Tych w roku 2021 na naszych drogach, było sporo.

 

W trakcie rocznej działalności patroli SPEED policjanci ujawnili 61 698 wykroczeń w ruchu drogowym, 48 842 z naruszeń dotyczyło przekroczeń dopuszczalnej prędkości. 871 kierujących przekroczyło prędkość jazdy o 50 km/h w obszarze zabudowanym. Konsekwencją prawną takich wykroczeń jest zatrzymanie prawa jazdy na okres trzech miesięcy.

– Policjanci z grupy SPEED w ciągu ostatniego roku ujawnili: 165 kierujących, którzy prowadzili pojazd mechaniczny w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, 94 kierujących, którzy nie zastosowali się do orzeczonych przez sąd środków karnych, 43 kierujących, którzy prowadzili pojazd mechaniczny po cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami oraz 15 kierujących, którzy nie wykonali polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego. Funkcjonariusze grupy SPEED zatrzymali 2548 dowodów rejestracyjnych – informuje Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu.

 

Cechą charakterystyczną patroli SPEED jest dynamiczna kontrola prędkości z pominięciem granic administracyjnych własnych jednostek. Patrole SPEED mogą pojawić się na każdej drodze na Mazowszu. Policjanci z grupy SPEED to doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego z 12 jednostek garnizonu mazowieckiego, mający do dyspozycji radiowozy wyposażone w system rejestracji wykroczeń drogowych. Wykorzystują również ręczne mierniki prędkości z rejestracją obrazu.

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments