Grupa Speed odnotowała ponad 4250 wykroczeń drogowych w kwietniu 2024r.

Grupa SPEED patrolując drogi w województwie mazowieckim ukarała w kwietniu kolejnych kierowców, którzy przekraczają dozwoloną prędkość, a także popełniają inne groźne wykroczenia drogowe.

 

Działania grupy „SPEED” prowadzone są cyklicznie. Do zadań kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości. Funkcjonariusze są bardzo dobrze wyszkoleni.

– Policyjna grupa SPEED, w skład której wchodzą najbardziej doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego, powstała po to, aby zwalczać agresywne zachowania na drogach. Mundurowi ze SPPED-u kierowani są głównie w te miejsca, gdzie najczęściej łamane są przepisy oraz dochodzi do poważnych zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze w kwietniu, na drogach garnizonu mazowieckiego skontrolowali ponad 4600 pojazdów – informuje Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu.

W minionym miesiącu kwietniu 2024 roku policjanci z mazowieckiej grupy SPEED:

  • ujawnili 4264 wykroczenia drogowego, z czego 3647 to przekroczenia dopuszczalnej prędkości, w tym 31 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym.
  • nałożyli 3701 mandatów karnych,
  • zatrzymali 42 prawa jazdy
  • zatrzymali 174 dowody rejestracyjne,
  • ujawnili także 15 kierujących pod wpływem alkoholu,
  • ujawnili 16 kierujących, którzy prowadzili pojazd pomimo orzeczonego sądowego zakazu.

Policjanci z mazowieckiej grupy SPEED apelują o zachowanie rozwagi i rozsądku podczas jazdy samochodem.

– Przypominamy, że główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, z winy kierujących, jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Niezgodne z prawem zachowania zagrażają nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie tym niechronionym – dodają.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments