Grupa SPEED: 989 wykroczeń i 861 mandatów w ubiegłym tygodniu

W minionym tygodniu policjanci z mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 989 wykroczeń, a 735 z nich dotyczyła przekroczeń dopuszczalnej prędkości, 5 kierujących przekroczyło prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

 

– Mundurowi nałożyli 861 mandatów karnych i skierowali 29 wniosków do sądów o ukaranie sprawców wykroczeń. Policjanci zatrzymali 9 praw jazdy oraz 35 dowodów rejestracyjnych. Grupa SPEED zatrzymała również 5 pijanych kierowców i jednego, który kierował pomimo orzeczonego zakazu – informuje Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu.

 

Dla policjantów z grupy SPEED bezpieczeństwo na drogach jest priorytetem. Mundurowi stanowczo reagują na wszelkie przejawy agresji drogowej i nie stosują taryfy ulgowej wobec kierowców łamiących przepisy.

Policjanci apelują o przestrzeganie obowiązujących limitów prędkości zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim.  Mundurowi z grupy SPEED kierowani są głównie w te miejsca, gdzie najczęściej łamane są przepisy oraz dochodzi do poważnych zdarzeń drogowych. Rejon ich działania nie ogranicza się do terenu jednego powiatu, dlatego pojawiają się wszędzie tam, gdzie ich obecność jest potrzebna.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wvrerbwbr
wvrerbwbr
2 lat temu

Bezpieczeństwo na drodze? To się robi poprzez utrzymanie dróg we właściwym stanie używalności, edukując młodzież, doświetlając przejścia dla pieszych. Tymczasem rząd działa tylko karami. Za chwilę mandat będzie groził za pierdnięcie.