Grupa SPEED. 933 wykroczenia na drogach w ubiegłym tygodniu

Grupa SPEED patrolując drogi w województwie mazowieckim ukarała w minionym tygodniu kolejnych piratów drogowych przekraczających dozwoloną prędkość czy popełniających inne groźne wykroczenia drogowe.

 

Działania grupy „SPEED” prowadzone są cyklicznie. Do zadań kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości. Funkcjonariusze są bardzo dobrze wyszkoleni.

Tym razem skontrolowali 1071 pojazdów. Wśród łamiących przepisy drogowe znalazł się rekordzista, który przekroczył prędkość o 125 km/h.

W minionym tygodniu policjanci z mazowieckiej grupy SPEED:

  • ujawnili 933 wykroczenia drogowe, z czego 686 to przekroczenia dopuszczalnej prędkości, w tym 6 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym,
  • zatrzymali 11 praw jazdy,
  • ujawnili także 4 kierujących pod wpływem alkoholu.

 

Policjanci z mazowieckiej grupy SPEED apelują o zachowanie rozwagi i rozsądku podczas jazdy samochodem.

– Apelujemy do kierujących o zachowanie ostrożności i zdjęcie nogi z gazu. Przypominamy, że kto znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 – apeluje Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments