Grupa SPEED. 4136 wykroczeń w sierpniu 2023r.

Grupa SPEED patrolując drogi w województwie mazowieckim ukarała w minionym miesiącu kolejnych piratów drogowych przekraczających dozwoloną prędkość oraz popełniających inne groźne wykroczenia drogowe.

 

Działania grupy „SPEED” prowadzone są cyklicznie. Do zadań kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości.

– Mają jeden główny cel – dbać o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. W przypadku policjantów z grupy SPEED sprowadza się to przede wszystkim do eliminowania z ruchu agresywnych kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego. Tylko w sierpniu mundurowi „spec grupy” skontrolowali 4710 pojazdów. Policjanci zatrzymali 32 prawa jazdy oraz ujawnili 21 nietrzeźwych kierujących – informuje Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu.

W minionym miesiącu sierpniu policjanci z mazowieckiej grupy SPEED:

  • ujawnili 4136 wykroczeń drogowego, z czego 3441 to przekroczenia dopuszczalnej prędkości, w tym 21 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym.
  • nałożyli 3410 mandatów karnych,
  • skierowali 105 wniosków do sądów o ukaranie sprawców wykroczeń
  • zatrzymali 32 prawa jazdy
  • zatrzymali 158 dowodów rejestracyjnych,
  • ujawnili także 21 kierujących pod wpływem alkoholu,
  • ujawnili 8 kierujących, którzy prowadzili pojazd pomimo orzeczonego sądowego zakazu.

Policjanci z mazowieckiej grupy SPEED apelują o zachowanie rozwagi i rozsądku podczas jazdy samochodem.

– Należy pamiętać, że na drodze nie jesteśmy sami. Każda osoba znajdująca się na drodze jest jej pełnoprawnym uczestnikiem i ma prawo być na niej bezpieczna. Przestrzegając przepisów ruchu drogowego, dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych osób – dodają.

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments