Groźnie wyglądający wypadek w Czernicach Borowych

Obfitujący w wypadki tydzień na przasnyskich drogach powoli dobiega końca. Do niechlubnej statystyki dołączy wczorajszy wypadek w Czernicach Borowych. Do zderzenia czołowego doszło między samochodem osobowym, a samochodem dostawczym na łuku drogi wojewódzkiej.

W chwili przybycia na miejsce zdarzenia straży pożarnej, rozbite pojazdy stały na dwóch pasach jezdni blokując całkowicie ruch drogowy. Samochodem dostawczym Volkswagen Crafter podróżował mężczyzna, zaś VW Passatem podróżowały dwie osoby. Wszyscy uczestnicy wypadku znajdowali się poza pojazdami. Kobieta siedziała na chodniku uskarżając się na ból klatki piersiowej, natomiast mężczyzna nie odniósł obrażeń. Kierujący samochodem dostawczym po chwili oświadczył, że ma dolegliwości bólowe klatki piersiowej.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy medycznej osobom poszkodowanym, odłączeniu zasilania elektrycznego w obu pojazdach. Strażacy poszkodowanej kobiecie ustabilizowali odcinek kręgosłupa szyjnego przy pomocy kołnierza ortopedycznego oraz podali tlen medyczny. Kierowcy samochodu dostawczego opatrzono ranę palca dłoni. Po przybyciu na miejsce zdarzenia dwóch karetek pogotowia, zespół ratownictwa medycznego przejął działania medyczne oraz wszystkie trzy osoby poszkodowane zabrał do szpitala.

W dalszych działaniach strażacy usnęli z jezdni wyciekłe płyny eksploatacyjne i elementy karoserii. W trakcie działań policja zorganizowała objazd przez sąsiednie miejscowości.

W wyniku wypadku zniszczeniu uległy przody samochodów Volkswagen Crafter i Passat.

Działania ratownicze prowadziła Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza z Przasnysza i Ochotnicza Straż Pożarna z Czernic Borowych.

Źródło straz-przasnysz.pl
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments