GRH 14 Pułk Strzelców Syberyjskich poszukuje pasjonatów historii i militariów

Trwa rekrutacja do Grupy Rekonstrukcji Historycznej 14 Pułku Strzelców Syberyjskich. Poszukiwane są osoby, które pasjonują się historią i militariami.

 

Interesujesz się historią? Pasjonujesz się militariami? – Dołącz do 14 Pułku Strzelców Syberyjskich. Zostań członkiem grupy rekonstrukcji historycznej i bierz udział w największych rekonstrukcjach w Polsce i Europie.

Początki grupy 14 Pułku Strzelców Syberyjskich sięgają 2009 roku. Jej pomysłodawcy wybrali 14 pułk ze względu na fakt, iż w jego składzie była duża grupa Polaków, potomków zesłańców, dowódca był Polakiem, zaś pobór do pułku był prowadzony również w naszej okolicy.

 

Na dzień dzisiejszy grupa składa się z żołnierzy i sanitariuszek. Rekonstruktorzy brali udział już w większości rekonstrukcji w Polsce, są także zapraszani na zagraniczne imprezy. Oprócz udziału w rekonstrukcjach grupa prowadzi żywe lekcje historii w szkołach, różnego rodzaju pokazy, wystawy i dioramy.

Więcej o grupie można dowiedzieć się z wywiadu z prezesem Mariuszem Maciaszczykiem. https://www.infoprzasnysz.com/mariusz-maciaszczyk-tempa-nie-zwalniamy-dzialamy-dalej/

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments