Gra miejska – tu liczą się ludzie i przestrzeń

Gra miejska to ciekawy sposób spędzania wolnego czasu. Jednym z najważniejszych elementów jest wykorzystanie przestrzeni. Połączenie miejsca z wieloma kontekstami, zadaniami i wyzwaniami. Dlaczego warto brać udział w takich wydarzeniach?

 

Zabawa w przestrzeni miejskiej

Podczas rozgrywki uczestnicy rozwiązują zadania nawiązujące do miejsca, w którym się znajdują. Wszystko polega na przemieszczaniu się, szukaniu konkretnych punktów na mapie, a także odkrywaniu nowych, nieznanych wcześniej okolic. Można użyć stwierdzenia, że całe miasto staje się wielką, interaktywną planszą. Mieszkańcy mają szansę spojrzenia na znajome tereny w inny sposób, zaś turyści – na zachwycenie się regionem i dopisania go do swojej podróżniczej listy.

Cel – wspólne eksplorowanie miasta, zapoznanie się z jego historią i ciekawymi obiektami. Uczestnicy poznają zabytki, kultowe miejsca, interesujące fakty z życia miasta. Mają okazję poszerzyć swoją wiedzę, a przy okazji poznać coś nowego. Z tego względu gry miejskie to idealne połączenie rozrywki, zabawy i edukacji.

Współpraca i angażujące zadania

Podczas przebiegu gry miejskiej na pewno żaden z uczestników nie będzie się nudzić. A to dzięki ciekawym zadaniom i wyzwaniom, które czekają podczas rozgrywki. Sprawdzić można swoją orientację w terenie, zdolność logicznego myślenia czy pracowania z mapą. Można również przekonać się, jak dobrze znamy swoje miasto – jeśli pochodzimy z okolic, w których odbywa się cała zabawa. Dzięki różnorodnej tematyce każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie.

 

Ważnym elementem gry miejskiej jest współpraca. Uczestnicy zostaną podzieleni na mniejsze drużyny, a dyskusja, negocjacja i kompromis staną się punktem wyjścia do osiągnięcia celu – czyli wygranej. Aby to się udało, trzeba poznać swoje słabe i mocne strony. Wtedy stworzymy efektywny zespół.

Miejska przygoda

W grze miejskiej liczą się emocje, poczucie odkrywania czegoś nowego. Spojrzenie na swoje miasto z innej perspektywy. Uczestnicy będą mieli szansę poczuć się jak bohaterowie filmu przygodowego. Każde miasto ma coś ciekawego do zaoferowania. Doskonale wie o tym zespół Ekspedycji Express, który organizuje różnego rodzaju gry integracyjne – w tym również miejskie.

W maju odbędą się ich gry miejskie poświęcone konkretnym miastom. Rozgrywki będą mieć miejsce w Gdańsku, Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu. To duża dawka dobrej zabawy, ruch na świeżym powietrzu  i okazja do spotkania z rodziną czy przyjaciółmi. Na trasie znajdą się niespodzianki, nie zabraknie też dużej dawki humoru i emocji.

 

materiał zewnętrzny

Sprawdź również

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.