Gospodynie z Parciak integrowały się na Pomorzu [FOTO]

Wyjazd integracyjny Koła Gospodyń Wiejskich w Parciakach odbył się 9 września. Członkowie organizacji udali się do Gdańska i do Sopotu.

 

Po ostatnich przygotowaniach związanych z przygotowaniami na dożynki parafialne i gminne przyszedł czas na odpoczynek i relaks. Członkowie KGW Parciaki wybrali się do Gdańska i do Sopotu.

– Najpierw zaczęliśmy zwiedzanie od ważnego dla każdego Polaka miejsca, jakim jest Westerplatte. Były to chwile zadumy, milczenia i oddania czci poległym żołnierzom. Zwiedziliśmy muzeum, kupiliśmy pamiątki. Następnie wyruszyliśmy statkiem w rejs do Gdańska. Pogoda dopisywała, wszyscy bardzo dobrze czuli się podczas rejsu, było sporo radości i uśmiechu. Po dopłynięciu odwiedziliśmy starówkę, Muzeum Bursztynu, Bazylikę , każdy miał wolny czas na odpoczynek i zwiedzanie miasta oraz na zjedzenie obiadu – relacjonują gospodynie.

Następnym punktem zwiedzania był Sopot i słynne drewniane molo.

– Oczywiście nie pominęliśmy plaży i możliwości zanurzenia się w morzu. Kilka pań skorzystało z przejażdżki motorówka, która podniosła adrenalinę zarówno tym płynącym, jak i tym którzy zostali na brzegu, by obserwować. Zwiedzanie zakończyło się w późnych godzinach wieczornych. Potem czekał na nas powrót do domu – dodają.

Atmosfera była znakomita. Koło planuje już kolejny wyjazd.

– Warto jednoczyć siły, integrować się i nie zamykać  w domu – podsumowują gospodynie.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Waldemord
Waldemord
17 dni temu

A nad orzycem nie mogły się z integrować? Cudze chwalicie a swego nie znacie , tu jest wasza familia tu jest wasz dom 😉 tyłu kawalerów od jednorożca aż po kresy myszyńca ,a wy same na obczyźnie , jaka to integracja