Gospodynie z Jednorożca poznawały zasady wytwarzania produktów garncarskich

19 września w świetlicy wiejskiej w Jednorożcu odbyły się warsztaty garncarskie zorganizowane przez ODR z Ostrołęki. Udział wzięły w nich m.in. panie ze Stowarzyszenia Koła Gospodyń Wiejskich Kalina w Jednorożcu.

 

W świetlicy wiejskiej w Jednorożcu odbyły się „Warsztaty garncarskie w rejonie północno – wschodniego Mazowsza” organizowane przez ODR z Ostrołęki.

– Kalinki jak również inne panie wzięły udział w tych warsztatach i mogły spróbować swych sił w sztuce tworzenia wyrobów z gliny. Zajęcia były bardzo ciekawe i można było się odstresować podczas wspólnego tworzenia. Nasze panie przygotowały serwis kawowy i słodkości na umilenie warsztatów – informuje Stowarzyszenia Koła Gospodyń Wiejskich Kalina w Jednorożcu

Celem warsztatów jest aktywizacja mieszkańców wsi na rzecz podejmowania inicjatyw służących włączeniu społecznemu, w szczególności osób starszych, młodzieży, niepełnosprawnych, mniejszości narodowych i innych osób wykluczonych społecznie.

– Przewidywalnym, natychmiastowym i mierzalnym efektem realizacji operacji, który zostanie osiągnięty bezpośrednio po zakończeniu operacji jest nauczenie praktyczne 60 mieszkańców województwa mazowieckiego zasad wytwarzania produktów garncarskich – podaje ODR Ostrołęka.

Warsztaty prowadził Adam Murach, twórca ludowy, garncarz, który swoje umiejętności rozwinął do perfekcji. Pan Adam chętnie dzieli się swoją wiedzą i umiejętnościami, dbając o to, by ta osamotniona na Kurpiach dziedzina twórczości ludowej przetrwała.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments