Gniazdo artyleryjskie znajdowało się tuż przy szkole podstawowej. Na miejscu wciąż pracują saperzy i policjanci

Przy szkole podstawowej w Makowie Mazowieckim, pracownicy wykopujący doły pod rury ciepłownicze, natknęli się na prawdziwy arsenał. W sumie wykopano 72 pociski artyleryjskie pochodzące z czasów II wojny światowej.

 

W czwartek, 13 lipca około godz. 11.00 podczas prac remontowych przy budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Makowie Maz. pracownicy wykopując doły pod rury ciepłownicze natknęli się na kilka starych pocisków. Prace natychmiast zostały wstrzymane, a o znaleziskach powiadomiono policję.

– Po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce dyżurny skierował policjanta z grupy minersko – pirotechnicznej makowskiej policji. Okazało się, że niewybuchy to skorodowane pociski artyleryjskie. Znalezisko oraz teren wokół szkoły zostało zabezpieczone przez policjantów do czasu przyjazdu saperów – informuje podkom. Monika Winnik, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim.

 

Podczas prac saperów z 2 Mazowieckiego Pułku Saperów z Nowego Dworu Mazowieckiego okazało się, że pocisków jest więcej.

– W sumie wykopano 72 sztuki pocisków artyleryjskich. Pracujący na miejscu saperzy nazwali to znalezisko „gniazdem artyleryjskim” – dodaje rzeczniczka.

Wywiezienie takiej liczby pocisków nie jest łatwe. Na miejscu jeszcze w piątek wciąż pracowali policjanci i saperzy.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments