Gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” w Krzynowłodze Małej

W sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Krzynowłodze Małej odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

 

Turniej został zorganizowany przez Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Krzynowłodze Małej przy współpracy z Wójtem Gminy Jerzym Humięckim oraz Nadleśnictwem Przasnysz.

W zmaganiach udział wzięły dzieci oraz młodzież ze Szkół Podstawowych z terenu gminy Krzynowłoga, które miały do rozwiązania testy pisemne z zakresu zabezpieczenia przeciwpożarowego lasów oraz budynków, udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej i ogólnej wiedzy o pożarnictwie.

Jury w składzie: kpt. inż. poż. Karol Jonczyński – przedstawiciel PSP Przasnysz, st. asp. Tomasz Kossak – przedstawiciel PSP Przasnysz, Anna Leśnik – sekretarz Gminy Krzynowłoga Mała, Katarzyna Tarkowska – przedstawiciel Nadleśnictwa Przasnysz dokonało oceny prac uczestników i przedstawiło wyniki zmagań poszczególnych grup wiekowych które zakwalifikowały się do eliminacji powiatowych:

 

I grupa wiekowa (Klasy I-IV):

  • I miejsce – Maria Leleniewska – Szkoła Podstawowa Romany – Sebory,
  • II miejsce – Juliusz Rosiński – Szkoła Podstawowa Krzynowłoga Mała,
  • II miejsce – Gloria Kucharczyk – Szkoła Podstawowa  Romany – Sebory.

 

II grupa wiekowa (klasy V-VIII):

  • I miejsce – Mateusz Morawski – Szkoła Podstawowa Ulatowo Adamy,
  • II miejsce – Nikola Górczyńska – Szkoła Podstawowa Krzynowłoga Mała,
  • III miejsce – Łukasz Dąbrowski – Szkoła Romany Sebory.

 

Po ogłoszeniu wyników uczestnicy otrzymali dyplomy, nagrody oraz upominki za udział ufundowane przez Wójta Gminy Krzynowłoga Mała oraz Nadleśnictwo Przasnysz.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments