Gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” w Chorzelach

W Ośrodku Upowszechniania Kultury w Chorzelach odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Najlepsi będą reprezentować gminę na etapie powiatowym konkursu.

 

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” – etap gminny, który odbył się w Chorzelach polegał na zaprezentowaniu wiedzy o tematyce przeciwpożarowej w formie pisemnego testu i egzaminu ustnego. Udział w nim wzięło 19 osób. Zawodnicy walczyli w trzech kategoriach wiekowych: grupa I (klasy I-IV) – 2 uczniów, grupa II (klasy V-VIII) – 14 uczniów, grupa III (szkoła ponadpodstawowa) – 3 uczniów.

– Jego głównym celem jest promocja przepisów pożarowych, historii, tradycji oraz sprzętu straży pożarnej. Tematyką konkursu było szeroko pojęte ratownictwo i pożarnictwo. Można zatem było się spodziewać zarówno pytań z historii pożarnictwa, struktur PSP i OSP, przepisów i zasad przeciwpożarowych jak i przepisów budowlanych – informuje Urząd Miasta i Gminy Chorzele.

 

W jury konkursowym zasiadał: st.asp. Tomasz Kossak –  PSP w Przasnyszu, Mieczysław Jachimowski – wiceprezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Chorzelach, Janusz Nidzgorski – prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Chorzelach, Anna Paras – główny specjalista ds. Obywatelskich- koordynator Wieloosobowego Stanowiska ds. Obywatelskich i Regina Roman – młodszy referent ds. wojskowych i ochrony przeciwpożarowej.

Wyniki Gminnego Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”:

I grupa wiekowa (klasy I-IV)

  • I miejsce – Aleksander Szcześniak – SP nr.2 w Chorzelach
  • II miejsce – Kuba Rzepiński – SP nr.2 w Chorzelach

 

II grupa wiekowa (klasy V-VIII)

  • I miejsce – Oliwia Maria Kucińska – SP Duczymin
  • II miejsce – Kamila Gleba – SP Zaręby
  • III miejsce – Bartłomiej Kulesza – SP Zaręby

 

III grupa wiekowa (szkoła ponadpodstawowa)

  • I miejsce – Aleksandra Nachtygal – ZSP Chorzele
  • II miejsce – Tobiasz Kacprzak – ZSP Chorzele
  • III miejsce – Daria Burnos – ZSP Chorzele

 

W eliminacjach powiatowych gminę Chorzele będzie reprezentować Aleksander Szcześniak, Oliwia Maria Kucińska i Aleksandra Nachtygal.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Chorzele.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments