Gminna Biblioteka Publiczna w Krasnem uhonorowana Nagrodą im. Kierbedziów

Renata Żmijewska, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Krasnem wraz z Michałem Szczepańskim, wójtem gminy Krasne odebrała w Warszawie Nagrodę im. Kierbedziów w kategorii „Praca z Czytelnikiem” za rok 2021.

 

W poniedziałek, 22 listopada podczas uroczystej gali wręczenia Nagród im. Kierbedziów, która odbyła się w budynku Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego przyznano wyróżnienia za zaangażowanie na rzecz czytelnictwa i bibliotekarstwa. Wśród nagrodzonych znalazła się Gminna Biblioteka Publiczna w Krasnem.

Laureaci nagrody to tak zwani „współcześni Kierbedziowie”, czyli osoby i instytucje, które w sposób szczególny są zaangażowane w rozwój bibliotekarstwa na Mazowszu.

 

Biblioteka Publiczna w Krasnem została uznana za najlepszą na Mazowszu, w kategorii „Praca z Czytelnikiem” za rok 2021. Nagrodę z rąk dyrekcji Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego podczas poniedziałkowej gali odebrała Renata Żmijewska.

– Dziękujemy kolegium Biblioteki Wojewódzkiej za docenienie naszej pracy na rzecz zaspokojenia potrzeb czytelników i to ogromne wyróżnienie. W uzasadnieniu do nagrody usłyszeliśmy między innymi, że lokalna współpraca i szeroko zakrojona działalność kulturalna biblioteki stała się jej wizytówką oraz inspiracją dla innych – mówi Renata Żmijewska.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments