Gminna Biblioteka Publiczna w Jednorożcu z dotacją Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Gminna Biblioteka Publiczna w Jednorożcu  otrzymała 22 tys. złotych w ramach programu „Kultura-Interwencje”, który jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Narodowe Centrum Kultury we wtorek, 28 maja poinformowało o rozstrzygnięciu naboru do tegorocznej edycji programu dotacyjnego Kultura-Interwencje, finansowanego ze środków MKiDN.

– Celem strategicznym programu jest tworzenie warunków dla wzmacniania tożsamości i uczestnictwa w kulturze, a także upamiętniania polskiego dziedzictwa historycznego na poziomie regionalnym, lokalnym i krajowym poprzez finansowe wsparcie realizacji projektów upowszechniających dorobek kultury i zwiększających obecność kultury w życiu społecznym – informuje Narodowe Centrum Kultury.

Program adresowany był do samorządowych instytucji kultury, organizacji pozarządowych, kół gospodyń wiejskich, kościołów i związków wyznaniowych, a także podmiotów prowadzących działalność gospodarczą. Wśród beneficjentów znalazła się instytucja z terenu powiatu przasnyskiego:

Gminna Biblioteka Publiczna w Jednorożcu – Ocalić Jednorożca – 22 000,00 zł

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments