Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych rozwinie kompetencje cyfrowe dzieci. Zdobyła dofinansowanie z programu Dobre Działania

Do 5. edycji programu grantowego Dobre Działania zgłosiło się niemal 250 inicjatyw, które potrzebowały wsparcia w ramach rozwoju działań lokalnych, promowanych przez markę Diamant od 2021 roku. Wśród 4 wybranych beneficjentów znalazł się projekt Gminnej Biblioteki Publicznej w Czernicach Borowych.

 

Celem programu jest pomoc w realizowaniu lokalnych inicjatyw  które bez dodatkowego wsparcia pieniężnego mogłyby nie dojść do skutku. Każdy może zgłosić swój koncept, a „słodka marka” wybiera 4 najlepsze. Te otrzymują dofinansowanie w kwocie 3 000 złotych.

W ramach zakończonej w sierpniu 5. edycji programu grantowego nagrodzona została Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych, która ma w planach rozwinięcie kompetencji cyfrowych dzieci.

 

– Twórcy nagrodzonego projektu są zdania, że kompetencje cyfrowe są już kluczowe praktycznie w każdym zawodzie – bazują na nich graficy, programiści, finansiści i marketingowcy. Projekt „Robotyka dla młodzieży i dla smyka” powstał po to, by zaszczepić pasję do programowania i automatyki w mniejszych i większych dzieciach, a także oswoić ich rodziców z tematem, który dotychczas był w regionie mało znany. Projekt przewiduje 2 warsztaty robotyki i programowania dla dzieci i nastolatków, podczas których będą mogli poznać historię powstania robotów, podstawowe prawa robotyki, programy do kodowania oraz dziedziny, w jakich można je wykorzystywać. Jury doceniło tę inicjatywę, ponieważ warsztaty będą okazją do nauki oraz zabawy, dając najmłodszym pomysł na ciekawą przyszłość – informuje marka Diamant.

Aktualnie trwa kolejna edycja tego konkursu. Zgłoszenia do następnej, już noworocznej edycji potrwają do końca lutego 2022 roku. Formularz znajduje się na stronie konkursu www.dobredzialania.pl. Każdy pomysł może okazać się zwycięski, ważne, aby aktywizował mieszkańców miejscowości, dbał o tradycję czy historię regionu czy wspierał jego rozwój.

 

– Dobre Działania mają moc, wierzymy, że nasze wsparcie przyczyni się choć w małym stopniu do rozwoju tych organizacji i kół zainteresowań. Uważamy, że zarówno szerzenie wiedzy, rozwój pasji, a także nauka nowoczesnych rozwiązań pozytywnie wpłynie na dzieci i młodzież, ale i zintegruje starszych, dając im możliwości do wspólnego spędzania czasu. W tej edycji po raz kolejny nagradzamy także inicjatywę sportową, ponieważ Diamant od lat jednoczy naszych pracowników i konsumentów m.in. w maratonach i biegach – powiedział Paweł Maciejewski, Dyrektor ds. Sprzedaży marki Diamant, w Pfeifer & Langen Polska.

 

 

ren

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments