Gmina Stupsk. 14-letnia dziewczynka dotkliwie pogryziona przez psa

Wczoraj doszło do dotkliwego pogryzienia 14 – letniej dziewczynki przez psa. Dziecko trafiło do szpitala z ranami klatki piersiowej. Pies prawdopodobnie był agresywny i nie posiadał aktualnych szczepień.

 

Mławska policja prowadzi czynności wyjaśniające związane ze sprawą pogryzienia 14 – letniej dziewczynki przez psa, rasy mieszanej. Zdarzenie miało miejsce na terenie gminy Stupsk, we wtorek, 10 sierpnia, przed godziną 18:00. Dziecko z ranami klatki piersiowej trafiło do ciechanowskiego szpitala. Według ustaleń policji pies był agresywny i uciekł z kojca. Nie był także szczepiony.

 

– Jak wynika z ustaleń, 14-letnia dziewczynka pomagała sąsiadce przyprowadzić na podwórko dwa duże psy rasy mieszanej, które uciekły z kojca, brama na posesję była otwarta. Podczas zakładania jednemu z psów obroży, zwierzę wyrwało się i zaatakowało stojącą w pobliżu dziewczynkę – mówi asp.szt. Anna Pawłowska z mławskiej policji.

Kobieta, która opiekowała się psem nie była pod wpływem alkoholu, a jego właściciel w tym czasie wyjechał. Policjanci szczegółowo badają okoliczności tego zdarzenia. Zwierze nie posiadało aktualnych szczepień.

– O losie zwierzęcia zdecyduje Powiatowy Lekarz Weterynarii. Osobie, pod której opieką pies się znajdował, grożą poważne konsekwencje, w tym kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje Pawłowska.

 

j.b.

guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Iza
Iza
1 miesiąc temu

Coraz częściej takie zdarzenia mają miejsce.Niedawno w Przasnyszu,pisaliście o tym.
Ja od jakiegoś czasu psy omijam szerokim łukiem nawet te w kagańcu.Karać takich właścicieli psów bezlitośnie.

Krzysztof
Krzysztof
1 miesiąc temu
odpowiada  Iza

Oraz obligatoryjnie powinni być zmuszeni do wypłaty odszkodowań, a w niektórych przypadkach też renty.