Gmina sprzedała szkołę w Obrębie. Co z przydrożną kapliczką?

Kilkanaście dni temu informowaliśmy, że samorząd gminy Przasnysz sprzedał budynek po byłej Szkole Podstawowej w Obrębie. Uwaga niektórych skierowała się w stronę stojącej przy szkole przydrożnej kapliczce. O jej dalszym losie mówiła w czasie sesji wójt gminy Przasnysz, Grażyna Wróblewska.

 

Z końcem października samorząd gminy Przasnysz podpisał akt notarialny dotyczący sprzedaży nieruchomości po byłej Szkole Podstawowej w Obrębie.

– Nabywcą została WB MEDINVEST Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością z siedzibą w Ciechanowie ul. Śląska nr 2 06-400 Ciechanów,  KRS Nr: 0000991512 – informowała Gmina Przasnysz.

Nieruchomość sprzedana została po drugim przetargu za cenę 755 tys. 565 zł.

 

Ponieważ działka ma nowego właściciela, pojawiło się pytanie o to, co stanie się z przydrożną kapliczką Matki Boskiej, przy której gromadzą się mieszkańcy w czasie modlitewnych spotkań. Do sprawy w czasie ostatniej sesji Rady Gminy Przasnysz odniosła się wójt gminy Grażyna Wróblewska.

– Zaniepokoił nas wpis, w którym ktoś twierdził, że sprzedaliśmy działkę razem z figurą Matki Boskiej, która na tej działce się znajduje. Dlatego chcę przytoczyć zapis, który jest w akcie notarialnym nr 3592 z 31 października 2022. W paragrafie 5. zawarta jest informacja o zapewnieniu dostępności do obiektu figurki Matki Boskiej po nabyciu nieruchomości, celem swobodnego kultywowania przez okolicznych mieszkańców dotychczasowych tradycji – stwierdziła wójt.

Analogiczna sytuacja tyczy się usytuowanego obok wspomnianej szkoły przystanku. Po sprzedaży działki mieszkańcy dalej będą mogli z niego bez przeszkód korzystać.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Amator
Amator
1 rok temu

A system ostrzegania zdjęli?