Gmina Przasnysz zmodernizuje stacje uzdatniania wody w Mchowie i Helenowie Nowym. Umowa z wykonawcą podpisana

We wtorek, 24 stycznia została podpisana umowa pomiędzy Gminą Przasnysz a wykonawcą na przebudowę i modernizację stacji uzdatniania wody w Mchowie i Helenowie Nowym.

 

Jego koszt to 10 mln 157 tys. złotych, z czego ponad 8 mln 633 tys. złotych to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład.

– W ramach inwestycji przebudowane i zmodernizowane zostaną stacje uzdatniania wody w Mchowie i Helenowie Nowym. Celem inwestycji jest zwiększenie wydajności sieci wodociągowej oraz spełnienie wymagań sanitarno – higienicznych dotyczących jakości wody przeznaczonej do spożycia. Dzisiejsza wydajność powyższych sieci wodociągowych jest niewystarczająca dla pokrycia dobowego zapotrzebowania ludności zamieszkującej teren zaopatrywany w wodę przez stacje uzdatniania wody Mchowo i Helenowo Nowe – informuje urząd.

 

Gmina ma także problem z zapewnieniem odpowiedniego ciśnienia, co prowadzi do niejednokrotnych braków w dostawach wody do najdalszych rejonów sieci wodociągowej.

– Wspomniane stacje uzdatniania wody zaopatrują w wodę około 30 % mieszkańców Gminy Przasnysz. Realizacja zadania skutkująca polepszeniem jakości wody oraz poprawy ciśnienia spowoduje rozwój gospodarczo – społeczny gminy, są to czynniki niezmiernie ważne w prowadzeniu gospodarstw rolnych (w celu produkcji roślinnej i zwierzęcej rolnicy potrzebują stały dostęp do wody) – dodaje urząd.

Termin zakończenia prac inwestycyjnych to kwiecień 2024 roku.

 

j.b.

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments