Gmina Przasnysz zaprasza na „Spotkanie z kłosem i tradycją”

Pod koniec lipca na terenie Szkoły Podstawowej w Bogatem zostanie rozstrzygnięty konkurs KGW „Bitwa Regionów”. Gmina Przasnysz zaprasza na imprezy towarzyszące.

 

Już 31 lipca w Bogatem odbędzie się Piknik z Produktem Polskim, w trakcie którego zostanie rozstrzygnięty etap powiatowy konkursu „Bitwa Regionów”. Udział w nim wezmą zgłoszone wcześniej Koła Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu przasnyskiego. Organizatorem imprezy jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa we współpracy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Imprezą towarzyszącą w czasie rywalizacji KGW będzie „Spotkanie z kłosem i tradycją” zorganizowane przez Urząd Gminy Przasnysz.

 

W programie imprezy znalazł się występ Zespołu Tańców Historycznych-Szlacheckich z MDK w Przasnyszu, występy wokalne Klubu Seniora z Bogatego, Magdaleny Osowskiej, zwyciężczyni jednego z odcinków „Szansy na Sukces” oraz Mileny Mocek, uczestniczki „The Voice of Poland”. Na scenie pojawi się także sołectwo Osówiec Szlachecki i Wielodróż, Młodzieżowa Orkiestra Dęta wraz z mażoretkami z Bogatego, Schola św. Anny z Bogatego oraz Anna Jelińska, prezes Klubu Literackiego „Przaśnik” z Przasnysza. Na zakończenie wieczoru wystąpi zespół „Aby Pograć”.

Atrakcjami towarzyszącymi imprezie będą stoiska Kół Gospodyń Wiejskich z degustacją tradycyjnych potraw, Aleja z pasją – gdzie będzie można obejrzeć oraz kupić rękodzieło, a także dmuchańce i animacje dla dzieci.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments