Gmina Przasnysz zakończyła remont SUW w Mchowie

Gmina Przasnysz w okresie od stycznia do września 2021 roku przeprowadzała prace na terenie Stacji Uzdatniania Wody w Mchowie.

 

Urząd Gminy Przasnysz przeprowadził modernizację stacji uzdatniania wody w Mchowie. Ujęcie wody w tejże miejscowości to trzy studnie głębinowe oraz budynek stacji wraz z urządzeniami technologicznymi. Wcześniejsza jej modernizacja miała miejsce w 1997 roku, ale od tego czasu wzrosło zapotrzebowanie mieszkańców na wodę. Dodatkowo liczne awarie oraz wyeksploatowanie urządzeń spowodowało podjęcie decyzji o wykonaniu niezbędnych prac.

 

W okresie od stycznia do września 2021 roku gmina Przasnysz realizowała projekt pod nazwą „Remont Stacji Uzdatniania Wody w Mchowie – Etap I”. Łączny koszt zadania wyniósł 95 359,44 zł brutto.

Dzięki przeprowadzonym pracom poprawiła się jakość wody przeznaczonej do spożycia dla ludzi, a także można w czasie przesunąć bardzo kosztowną rozbudowę stacji, a tym samym wstrzymać decyzję o wyłączeniu z pracy SUW i ewentualnym podłączeniu istniejących wodociągów do sieci miejskiej w Przasnyszu.

– Ze względu na ciągle rosnące zapotrzebowanie na uzdatnioną wodę do celów bytowo-gospodarczych, między innymi wzrost zapotrzebowania wody potrzebnej do produkcji rolnej, konieczne będzie dalsze dostosowanie pracującej SUW w Mchowie – poinformowała gmina Przasnysz.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments