Gmina Przasnysz zainwestuje w promocję turystyczną Świętego Miejsca.

W środę, 5 lutego 2020 roku, Wójt Gminy Przasnysz Grażyna Wróblewska i Skarbnik Gminy Danuta Osowska podpisały umowę na dofinansowanie operacji pn. „Zagospodarowanie terenu na potrzeby centrum turystyki i promocji lokalnej w miejscowości Święte Miejsce”.

W ramach operacji zagospodarowane zostanie centrum wsi Święte Miejsce na potrzeby turystyki. W ramach projektu wykonane zostaną następujące prace:

  1. murek z zegarem i tablicą informacyjną
  2. murek z tablicą informacyjną
  3. kwietnik z ławką
  4. ławki, kosze na śmieci
  5. nawierzchnia dla ruchu pieszego
  6. zieleń.

Operacja mająca na celu rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury w miejscowości Święte Miejsce przez utworzenie miejsca wypoczynku i rekreacji do dnia złożenia wniosku o płatność i nieodpłatne udostępnianie infrastruktury w okresie trwałości projektu współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

Koszt operacji wynosi: 75 000,00 zł; dotacja UE wynosi: 32 212,00 zł.

Projekt realizowany będzie w jednym etapie, zakończenie prac i udostępnienie mieszkańcom infrastruktury planowane jest w październiku 2020 roku.

Źródło UG Przasnysz
Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
12345
12345
2 lat temu

Fajnie jeszcze jakby ktoś zadbał o komfort mieszkańców, no w sumie teraz i zwiedzających zapewniając im w tych okolicach dostęp do sieci komórkowych. Zasięg jest praktycznie zerowy a o Internecie mobilnym można jedynie pomarzyć…

555
555
2 lat temu
Reply to  12345

Jaka wioska, przecież to jest tylko teren nieruchomości kościelnych.