Gmina Przasnysz: Z wizytą u Świętego Mikołaja

„Będziemy odrabiać lekcje, zjadać surówki, a jeden dzień w tygodniu będziemy robić same dobre uczynki” – to tylko mały fragment przyrzeczeń bożonarodzeniowych, które za św. Mikołajem powtarzali uczniowie Zespołu Szkół w Bogatem. Kilka dni przed świętami odwiedzili oni miejsce w naszym kraju, gdzie podobno mieści się jego prawdziwa siedziba.

Audiencja uczniów tej szkoły u Mikołaja rozpoczęła się właśnie od uroczystej przysięgi, którą musieli wypowiedzieć wszyscy uczestnicy spotkania. Następnie wspólnie odśpiewano kolędę, a po rozmowie z Mikołajem i Śnieżynką uczniowie zostali obdarowani podarunkami.

Nie był to jednak jedyny punkt wycieczki. Niedługo po spotkaniu z najważniejszym świętym – przynajmniej dla dzieci – wszyscy spotkali się z pomocnicą św. Mikołaja, czyli Śnieżynką. To ona została przewodniczką całej grupy po Krainie Bajek. A tu atrakcji było nie mniej niż podczas samego spotkania ze świętym. Uczniowie odgadywali morały ze znanych bajek, podziwiali fantastyczne postacie i ich domy. Na koniec wszyscy zawędrowali do szopki bożonarodzeniowej i samego domu św. Mikołaja oraz… Dziadka Mroza – tego samego, który prezenty przynosi dzieciom w Rosji i na Ukrainie.

Już po tej wizycie wszyscy udali się jeszcze do niedalekiej Warszawy, by tu zobaczyć świątecznie przystrojone ulice, zwłaszcza Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście, a także samo Stare Miasto. Dlatego można powiedzieć, że uczniowie z Bogatego są do świąt Bożego Narodzenia przygotowani więcej niż uczciwie.

 


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments