Gmina Przasnysz. Wyłudził kody BLIK od małoletniej. Podawał się za siostrzeńca

Zdarzenie zostało zgłoszone 8 lipca. Oszust wyłudził kod BLIK i dokonał wypłat na łączną kwotę 600 złotych.

 

8 lipca do Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu zgłosił się mieszkaniec gminy Przasnysz.

– Powiedział, że nieznany sprawca za pośrednictwem komunikatora społecznościowego, podszywając się pod siostrzeńca, trzykrotnie wyłudził od małoletniej córki zgłaszającego kod BLIK,  przy pomocy którego dokonał wypłat  na łączną kwotę 600 złotych – informuje Krzysztof Błaszczak z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

 

Oszustwo metodą „na BLIK” polega na włamaniu się i przejęciu konta na portalu społecznościowym oraz proszeniu za pomocą komunikatora znajomych właściciela konta o udostępnienie kodu BLIK. Osoba, logując się do swojego banku, musi wygenerować w aplikacji kod do płatności telefonem, a następnie przesłać go „znajomemu”.

– Niestety w przeciwieństwie do płatności przelewem, transakcji dokonanych za pomocą tego kodu nie można już cofnąć, gdyż przestępca od razu wpisuje podany kod BLIK w bankomacie i wypłaca z niego pieniądze. Co prawda, właściciel konta musi potwierdzić transakcję, ale robi to wierząc, że pomaga swojemu znajomemu, który znalazł się w potrzebie – podaje policja.

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments