Gmina Przasnysz wprowadza zakaz połowu ryb i korzystania ze stawu w Golanach. Powodem śnięte ryby

Wójt Gminy Przasnysz Grażyna Wróblewska wydała dziś komunikat dotyczący zakazu połowu ryb oraz korzystania ze stawu wiejskiego w Golanach. Decyzja ma związek ze śniętymi rybami, które pojawiły się w zbiorniku.

 

O problemie poinformował nas jeden z naszych czytelników. Jak się okazało, Gmina Przasnysz zleciła już badania próbek wody i pracuje nad rozwiązaniem problemu. W związku z powyższym podjęto decyzję o wprowadzeniu czasowego zakazu połowu ryb oraz korzystania ze zbiornika we wsi Golany. Oficjalny komunikat poniżej.

 

„Komunikat Wójta Gminy Przasnysz. W związku z zaobserwowanymi przypadkami śnięcia ryb, wprowadza się do odwołania zakaz łowienia ryb w stawie gminnym w Golanach. Wprowadzenie zakazu jest działaniem prewencyjnym, ostrzegawczym i ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców przed ewentualnymi skutkami spożycia ryb wyłowionych ze stawu. Obecnie trwają działania właściwych służb w celu zbadania próbek ryb i wody ze stawu i ustalenia przyczyn tej sytuacji. Apeluje się również o niewchodzenie do stawu i niedopuszczanie do wchodzenia do stawu zwierząt. Wydany zakaz obowiązuje do dnia 20 września włącznie, z możliwością wydłużenia tego okresu. Wszystko zależy od rozwoju sytuacji. Wójt Gminy Przasnysz będzie ją śledził na bieżąco i podejmował adekwatne decyzje.” – czytamy.

Do sprawy powrócimy.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Nikuś
Nikuś
1 rok temu

To na stawię w Golanach może łowić każdy?

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Nikuś

Na stawię w Golanach możesz łowić jak znasz wójtową

Edek
Edek
1 rok temu

Ten sam sprawca co na Odrze i w calym kraju

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Edek

Czyli Tusk i Niemcy 😅

Ait
Ait
1 rok temu

Znowu Tusk nasrał łolaboga. 😱😱😱

Ela
Ela
1 rok temu

Państwo Polskie powinno zabezpieczyć stacje z których rozprowadzana jest woda do mieszkań w mieście i do gospodarstw na wsi bo może tu palce maczają ruskie a jest ich ho.hooo! Nikt nie ma nad tymi stacjami kontroli Stoją bo stoją ale jak usłyszałam o Odrze to na myśl przyszli ruskie że zatruli jakąś substancją Może to głupie ale strzeżonego Pan Bóg strzeże A takim wodociągiem zatruli by wszystko i wszystkich A wodociąg prosta sprawa nikt tego na wsiach nie pilnuje Ciekawe jak w mieście.

Jasio
Jasio
1 rok temu

Czy potrzebna jest karta zeby łowić ryby na stawie w Golanach?

Daniel
Daniel
1 rok temu

Czy wiadomo co jest przyczyną?

Ait
Ait
1 rok temu
Reply to  Daniel

Próbki wysłano do badania do zagranicznych laboratoriów.

117
117
1 rok temu

Rtęć?