Gmina Przasnysz wprowadza zakaz połowu ryb i korzystania ze stawu w Golanach. Powodem śnięte ryby

Wójt Gminy Przasnysz Grażyna Wróblewska wydała dziś komunikat dotyczący zakazu połowu ryb oraz korzystania ze stawu wiejskiego w Golanach. Decyzja ma związek ze śniętymi rybami, które pojawiły się w zbiorniku.

 

O problemie poinformował nas jeden z naszych czytelników. Jak się okazało, Gmina Przasnysz zleciła już badania próbek wody i pracuje nad rozwiązaniem problemu. W związku z powyższym podjęto decyzję o wprowadzeniu czasowego zakazu połowu ryb oraz korzystania ze zbiornika we wsi Golany. Oficjalny komunikat poniżej.

 

„Komunikat Wójta Gminy Przasnysz. W związku z zaobserwowanymi przypadkami śnięcia ryb, wprowadza się do odwołania zakaz łowienia ryb w stawie gminnym w Golanach. Wprowadzenie zakazu jest działaniem prewencyjnym, ostrzegawczym i ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców przed ewentualnymi skutkami spożycia ryb wyłowionych ze stawu. Obecnie trwają działania właściwych służb w celu zbadania próbek ryb i wody ze stawu i ustalenia przyczyn tej sytuacji. Apeluje się również o niewchodzenie do stawu i niedopuszczanie do wchodzenia do stawu zwierząt. Wydany zakaz obowiązuje do dnia 20 września włącznie, z możliwością wydłużenia tego okresu. Wszystko zależy od rozwoju sytuacji. Wójt Gminy Przasnysz będzie ją śledził na bieżąco i podejmował adekwatne decyzje.” – czytamy.

Do sprawy powrócimy.

 

Sprawdź również
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Nikuś
Nikuś
19 dni temu

To na stawię w Golanach może łowić każdy?

Mieszkaniec
Mieszkaniec
19 dni temu
Reply to  Nikuś

Na stawię w Golanach możesz łowić jak znasz wójtową

Edek
Edek
19 dni temu

Ten sam sprawca co na Odrze i w calym kraju

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
19 dni temu
Reply to  Edek

Czyli Tusk i Niemcy 😅

Ait
Ait
18 dni temu

Znowu Tusk nasrał łolaboga. 😱😱😱

Ela
Ela
19 dni temu

Państwo Polskie powinno zabezpieczyć stacje z których rozprowadzana jest woda do mieszkań w mieście i do gospodarstw na wsi bo może tu palce maczają ruskie a jest ich ho.hooo! Nikt nie ma nad tymi stacjami kontroli Stoją bo stoją ale jak usłyszałam o Odrze to na myśl przyszli ruskie że zatruli jakąś substancją Może to głupie ale strzeżonego Pan Bóg strzeże A takim wodociągiem zatruli by wszystko i wszystkich A wodociąg prosta sprawa nikt tego na wsiach nie pilnuje Ciekawe jak w mieście.

Jasio
Jasio
18 dni temu

Czy potrzebna jest karta zeby łowić ryby na stawie w Golanach?

Daniel
Daniel
18 dni temu

Czy wiadomo co jest przyczyną?

Ait
Ait
18 dni temu
Reply to  Daniel

Próbki wysłano do badania do zagranicznych laboratoriów.

117
117
18 dni temu

Rtęć?