Gmina Przasnysz: Wigilia w Obrębie

Spotkania wigilijne organizowane przez Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Gminy Przasnysz powoli już obrastają tradycją. Rok 2016 mieszkańcy gminy kończyli tym razem 16 grudnia w Obrębie. Było to jednocześnie ostatnie działanie stowarzyszenia realizowane w ramach projektu pn. „Integracja mieszkańców Gminy Przasnysz poprzez cykl imprez rekreacyjno-kulturalnych” dofinansowanych z budżetu gminnego.

Na Wigilii zgromadziły się osoby, które aktywnie działają na rzecz integracji w Gminie Przasnysz, Klub Seniora z Bogatego oraz Seniorzy z miejscowości Obrąb. Spotkanie rozpoczęło się koncertem kolęd w wykonaniu Chóru Św. Anny z Bogatego oraz Zespołu Pasja. Następnie społeczność szkolna z Obręba przedstawiła jasełka. Wreszcie uczestnicy podzielili się opłatkiem i zasiedli do wieczerzy.

Wieczór wigilijny był okazją do licznych podziękowań od Zarządu Stowarzyszenia. Dyplom Uznania za wyjątkowe zaangażowanie i współpracę przy realizacji wielu przedsięwzięć na rzecz społeczności gminnej oraz szczególny wkład w zakresie umacniania integracji różnych środowisk otrzymała Pani Wójt Grażyna Wróblewska. Natomiast podziękowania za współpracę i wpieranie przedsięwzięć realizowanych na rzecz mieszkańców gminy Przasnysz otrzymali: Piotr Sekuna, Waldemar Krzyżewski, Anna i Kazimierz Formelowie, właściciele Domu Chleba w Lesznie, Halina Sokołowska, Wojciech Krawczyk, Beata Zawistowska, Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Starej Krępie, przedstawicielki Klubu Bartniak: Marzena Wierzbicka i Maria Kukawka, Jarosław Serafin, przedstawiciel grupy nieformalnej z Zawadek, Koło Gospodyń Wiejskich w Karwaczu, Jolanta Stodólska, przedstawicielka grupy nieformalnej z Wielodroża, Ireneusz Majkowski, przedstawiciel grupy nieformalnej z Lisiogóry, Koło Gospodyń Wiejskich z Gostkowa, Koło Gospodyń Wiejskich Leszczynka z Leszna, Koło Gospodyń Wiejskich Dobrzanka z Dobrzankowa, Agnieszka Gadomska, przedstawicielka grupy nieformalnej z Obręba, Klub Seniora w Bogatem i Ochotnicza Straż Pożarna w Obrębie i Karwaczu.

Z kolei podziękowania za pomoc w transporcie i dystrybucji żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014–2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2016 zostały skierowane do przedstawicieli Straży Pożarnych w Lesznie, Szli i Dobrzankowie oraz wolontariuszy: Barbary i Piotra Piechników, Krzysztofa Kowalskiego, Waldemara Szmita, Wiesławy Grabowskiej, Aldony Grabowskiej, Przemysława Mioduszewskiego oraz Krzysztofa Zembrzuskiego.

W ten sposób Stowarzyszenie zakończyło udany rok. Jego członkowie mają jednak nadzieję, że nadchodzący będzie równie udany.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments