Gmina Przasnysz. W wodzie wykryto bakterie grupy coli

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przasnyszu poinformował o warunkowej przydatności do spożycia wody na terenie gminy Przasnysz. W wodzie wykryto zanieczyszczenie mikrobiologiczne, tj. obecność bakterii grupy coli.

 

Informacja dotyczy mieszkańców miejscowości: Szla, Bartniki, Frankowo, Sątrzaska, Dębiny, Stara Krępa, Nowa Krępa, Grabowo, Święte Miejsce, Karwacz, Zawadki, Wandolin, Cegielnia, Kuskowo, Osówiec Kmiecy, Osówiec Szlachecki, Wygoda, Patołęka, Zakocie, Góry Karwackie, Polny Młyn, Mchówko, Wyrąb Karwacki.

 

– W związku z otrzymanym w dniu 14.07.2021 r. komunikatem nr 5/2021 Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Przasnyszu o stwierdzeniu warunkowej przydatności wody do spożycia z wodociągu zasilanego przez SUW Szla ze względu na zanieczyszczenie mikrobiologiczne, tj. obecność bakterii grupy coli, informuję, że woda nadaje się do spożycia po przegotowaniu. Przegotowania wymaga też woda do: przygotowania posiłków, mycia spożywanych na surowo warzyw i owoców, mycia zębów, kąpieli noworodków i niemowląt. Woda z wodociągu Szla może być używana do celów gospodarczo-sanitarnych tj. spłukiwanie toalet, sprzątanie pomieszczeń w domostwach, podlewanie kwiatów, pranie ubrań, mycie naczyń w zmywarce itp. – poinformowała wójt Grażyna Wróblewska.

Trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments