Gmina Przasnysz. Umowa na świetlicę wiejską w Osówcu Szlacheckim podpisana.

21 stycznia 2020 r. Wójt Gminy Przasnysz Grażyna Wróblewska i Skarbnik Gminy Danuta Osowska podpisały w Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie umowę o dofinansowaniem operacji „Modernizacja budynku komunalnego na potrzeby świetlicy wiejskiej w Osówcu Szlacheckim”.

Dzięki wsparciu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 zostanie dokończona modernizacja świetlicy wiejskiej w Osówcu Szlacheckim. Wykonana zostanie elewacja oraz wykończone zostaną wnętrza budynku, w tym: podłogi, tynki, malowanie, instalacje elektryczne, instalacje sanitarne.

Budynek ogrzewany będzie za pomocą promienników na podczerwień. We wnętrzach znajdzie się nowe wyposażenie: meble kuchenne i sprzęt AGD. Na zewnątrz zagospodarowany zostanie teren – ułożona będzie kostka brukowa, zamontowane zostaną ławki, kosz na śmieci, posadzone krzewy. Dodatkowo powstanie gablota informacyjna podświetlana za pomocą paneli słonecznych promująca Gminę Przasnysz i Osówiec Szlachecki.


Operacja jest współfinansowana ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”. Wartość operacji: 68 385,45 zł., wysokość dofinansowania: 32 212,00 zł.


Celem operacji jest rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej w Osówcu Szlacheckim poprzez modernizację budynku komunalnego.


 

Źródło UG Przasnysz
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments