Gmina Przasnysz. Trzy psy zaatakowały 69-latka. Mężczyzna z poważnymi ranami trafił do przasnyskiego szpitala

We wtorek, 19 października w miejscowości Klewki, gm. Przasnysz, 69-letni mieszkaniec powiatu płońskiego został dotkliwie pogryziony przez trzy psy. Mężczyzna z ranami kończyn trafił do szpitala. Przasnyska policja prowadzi postępowanie przygotowawcze.

 

Otrzymaliśmy informację od jednej z naszych czytelniczek, że we wtorek, 19 października na terenie jednej z posesji w miejscowości Klewki doszło do pogryzienia przez psy 69 – letniego mieszkańca powiatu płońskiego.  Poszkodowany udał się tam z dwoma innymi mężczyznami, aby zakupić maszynę rolniczą.

– Trzy agresywne psy, które rzekomo powinny przebywać w boksie wydostały się z niego i nagle zaatakowały mężczyznę, przewracając go i zadając mu liczne rany szarpane. Psy były tak agresywne, że dwóch pozostałych mężczyzn nie mogło odciągać ich od leżącego 69-latka. Dopiero przez użycie drewnianych palet udało się odgonić psy – pisze zdenerwowana czytelniczka.

 

Dodaje, że osoba poszkodowana trafiła do przasnyskiego szpitala, gdzie przebywa do chwili obecnej, ze względu na liczne i głębokie rany kończyn. O zdarzeniu powiadomiła również Komendę Powiatową Policji w Przasnyszu.

– Komenda Policji w Przasnyszu została poinformowana przez 69- letniego mieszkańca powiatu płońskiego, że w miejscowości Klewki na jednej z posesji doszło do jego podgryzienia przez psy. W tej sprawie KPP w Przasnyszu prowadzi postępowanie przygotowawcze – poinformował nas asp. szt. Krzysztof Błaszczak, rzecznik prasowy przasnyskiej policji.

Skontaktowaliśmy się również z właścicielem posesji, jednak na chwilę obecną nie zamierza komentować zdarzenia.

 

j.b.

guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysiek
Krzysiek
1 miesiąc temu

A co tu jest do komentowania, właściciel bierze odpowiedzialność za swych podopiecznych. w tym wypadku odpowiedzialność karną i odszkodowawczą.

Marta
Marta
1 miesiąc temu
odpowiada  Krzysiek

nie zabezpieczył posesji (a czasem bramy otwarte na oścież cały dzień ) a pieski biegają. polecam też kupić gaz pieprzowy, mały pojemnik a może pomóc jak piesek agresywny

cezdlu_37
cezdlu_37
1 miesiąc temu
odpowiada  Krzysiek

Oczywiście że tak.. jednakże pod warunkiem że właściciel wprowadzał gości na posesję… Jeśli gość (intruz) sam tam wszedł to musiał się liczyć z tym, że posesji ktoś (psy) chronią, bo po to tam są. Po com nieproszony (niewprowadzony) wchodził?