Gmina Przasnysz: Święto pieczonego ziemniaka w Bartnikach

Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Gminy Przasnysz we współpracy z grupą nieformalną z Bartnik zorganizowało w połowie października „Święto pieczonego ziemniaka”. Impreza ta była przeznaczona dla wszystkich mieszkańców sołectwa Bartniki oraz gminy Przasnysz.

Inicjatorkami całego przedsięwzięcia ze strony lokalnej społeczności były przedsiębiorcze panie z Bartnik: sołtys Marzena Wierzbicka oraz Maria Kukawka. One też witały razem z członkami Stowarzyszenia wszystkich gości, którzy przybyli 15 października do świetlicy wiejskiej w Bartnikach.

Samo spotkanie rozpoczęło się od występów reprezentantów wsi oraz zaproszonego Klubu Seniora z Bogatego. Dzieci miały możliwość zaprezentowania umiejętności manualnych, robiąc cudaki z ziemniaków. Następnie uczestnicy spotkania zmagali się z w przeróżnych konkurencjach i zabawach, których tematem przewodnim był ziemniak. Zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody. W trakcie całego święta można było degustować przepyszne potrawy z ziemniaków przygotowane przez lokalną społeczność.

 Imprezę śmiało można zaliczyć do udanych, przygotowano bowiem wiele atrakcji muzycznych, kulinarnych oraz szereg przeróżnych konkursów z nagrodami. Spotkanie było okazją do integracji społeczności wsi. Zakończyło się zabawą taneczną, na której wszyscy świetnie bawili się przy dźwiękach zespołu muzycznego.

Święto pieczonego ziemniaka jest częścią zadania publicznego pn. „Integracja mieszkańców Gminy Przasnysz poprzez cykl imprez rekreacyjno-kulturalnych”, finansowanego ze środków Gminy.

Organizatorzy kierują serdeczne podziękowania do całej społeczności wsi Bartniki za okazaną gościnność, życzliwą atmosferę i doskonałą współpracę przy organizacji imprezy.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments