Gmina Przasnysz: Święto patrona i… rodzin w Bogatem

Zespół Szkół w Bogatem jak co roku w maju obchodzi święto patrona – Marszałka Józefa Piłsudskiego. Z tej okazji swoje święto miała zarówno szkoła, jak i uczniowie oraz rodzice skupieni wokół tej placówki.

W ostatnich dniach maja w ZS odbył się apel poświęcony samemu Marszałkowi. Uczniowie Krystian Kościug i Ewa Gach zaprezentowali zebranym życie Józefa Piłsudskiego – począwszy od lat dziecięcych, a skończywszy na historii jego pogrzebu. Przypomnieli jego zasługi dla odzyskania niepodległości, czyny i myśli Pierwszego Marszałka Polski.

Następnie dyrektor szkoły Piotr Sekuna wręczył nagrody laureatom szkolnego konkursu historycznego o Józefie Piłsudskim, konkursu plastycznego „Józef Piłsudski – patron naszej szkoły” oraz konkursu z języka angielskiego.

Później na scenę w rytm skocznej melodii wkroczyły baśniowe postacie. Pod kierunkiem pań: Edyty Wilga i Teresy Pszczółkowskiej rodzice naszych uczniów, wraz z samymi uczniami i rewelacyjną panią Martą Ruszczyńską, odegrali znaną wszystkim bajkę „Królewna Śnieżka”. Zachwyt i śmiech malował się na twarzach widzów. Był to prezent – niespodzianka od rodziców dla dzieci z okazji zbliżającego się ich Święta.

Kolejną niesamowitą niespodzianką, która czekała na uczniów na placu przed szkołą było – królestwo zabawy: zjeżdżalnie, trampoliny, bańki mydlane, malowanie twarzy, rzutki i niezliczona liczba konkursów. Do atrakcji należy dodać lody, napoje, kiełbaski z grilla. Organizacja tak niesamowitego święta dla dzieci nie byłaby możliwa, gdyby nie ogromne zaangażowanie ze strony rodziców, którym należą się ogromne podziękowania!

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments