Gmina Przasnysz stawia na instalacje fotowoltaiczne

W piątek, 8 lipca W urzędzie Gminy Przasnysz podpisano umowę z wykonawcą w ramach zadania „Czyste powietrze w Gminie Przasnysz – montaż paneli fotowoltaicznych w obiektach użyteczności publicznej”.

 

Inwestycja będzie polegała na montażu instalacji fotowoltaicznych na obiektach użyteczności publicznej Gminy Przasnysz, czyli budynku Szkoły Podstawowej w Bogatem i Lesznie, Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. mjr Henryka Sucharskiego w Nowej Krępie z siedzibą w Starej Krępie, Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bogatem z siedzibą w Dobrzankowie, a także świetlic wiejskich w Golanach, Kijewicach,  Zakociu i Obrębie.

– Łączna moc wszystkich instalacji wyniesie około 72 kW. Szacunkowa produkcja energii elektrycznej z nowo wybudowanych instalacji fotowoltaicznych – 65 000 kWh / rok. Montaż instalacji odbędzie się w zależności od miejsca – na dachu budynku lub na konstrukcji na gruncie, a wytworzona energia wykorzystywana będzie do niezbędnych potrzeb m.in. oświetlenie, podgrzewania CWU i ogrzewania budynków – informuje gmina.

 

 

Wartość robót wyceniono na 347 498,87 złotych z czego 95 % pochodzi z Programu Rządowego „Polski Ład” Program Inwestycji Strategicznych, a 5 % ze środków własnych gminy Przasnysz. Zadanie ma zostać zrealizowane do października 2022 roku.

– W wyniku realizacji projektu spadną koszty energii elektrycznej aż w ośmiu obiektach użyteczności publicznej. Zaoszczędzone środki wydatkowane będą mogły być na inne cele publiczne szczególnie oczekiwane przez mieszkańców gminy Przasnysz, np. infrastruktura oświatowa, sportowa, rekreacyjna – dodaje gmina.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments