Gmina Przasnysz. Sarna wbiegła wprost pod nadjeżdżającą Teslę

Do zdarzenia doszło w Gostkowie, w gminie Przasnysz. Sarna wbiegła wprost pod nadjeżdżający samochód.

 

W poniedziałek, 20 maja do Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu wpłynęło zgłoszenie, że w Gostkowie 43 – letni mieszkaniec Przasnysza kierując samochodem osobowym marki Tesla uderzył w sarnę. Zwierzę nagle wbiegło na jezdnię wprost pod pojazd.

– Kierujący nie doznał obrażeń, natomiast zwierzę padło na miejscu – informuje kom. Paweł Rykowski, funkcjonariusz przasnyskiej policji.

Co zrobić gdy zauważymy zwierzę na drodze?

Czasami światła naszego samochodu mogą przykuć uwagę zwierzęcia i unieruchomić je wprost przed naszym pojazdem.

– Pamiętajmy również, aby w awaryjnych sytuacjach zawsze stawiać swoje bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Nie wychodźmy zatem z pojazdu i nie płoszmy zwierzęcia, bo możemy w ten sposób wzbudzić w nim agresję. Podróżując drogami leśnymi, warto stosować zasadę ograniczonego zaufania. Pamiętajmy także, że jeśli na poboczu lub na jezdni widzimy np. sarnę, należy spodziewać się, że w pobliżu jest ich więcej – informuje policja.

– Jeśli podróżując uderzymy w zwierzę, powinniśmy zabezpieczyć miejsce takiego zdarzenia. Należy w odpowiedni sposób ustawić trójkąt ostrzegawczy oraz włączyć światła awaryjne, zwracając tym samym uwagę innych kierowców. Wówczas poinformujmy służby. Nie powinniśmy rannego albo martwego zwierzęcia zabierać. Może być ono chore – dodają funkcjonariusze.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
21 dni temu

Poraził ją prąd ? 😆