Gmina Przasnysz. Samochód zderzył się z sarną

Do zdarzenia doszło 29 października w Golanach. Sarna wbiegła wprost pod nadjeżdżający samochód.

 

W niedzielę, 29 października o godz. 18.04 do Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu wpłynęło zgłoszenie, że w Golanach, gm. Przasnysz doszło do zderzenia drogowego z udziałem sarny.

– 54 – letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego kierując samochodem marki Volvo XC60 uderzył w sarnę, która nagle wbiegła na jezdnię wprost pod jego samochód – wyjaśnia mł. asp. Ilona Cichocka, rzecznik prasowy przasnyskiej policji.

Zwierzę po zderzeniu z autem padło w przydrożnym rowie.

– W miejscu gdzie doszło do zdarzenia drogowego obowiązywał znak A-18b ,,dzikie zwierzęta” – dodaje rzeczniczka.

Co zrobić, gdy zauważymy zwierzę na drodze?

Czasami światła naszego samochodu mogą przykuć uwagę zwierzęcia i unieruchomić je wprost przed naszym pojazdem.

– Pamiętajmy, aby w awaryjnych sytuacjach zawsze stawiać swoje bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Nie wychodźmy zatem z pojazdu i nie płoszmy zwierzęcia, bo możemy w ten sposób wzbudzić w nim agresję. Podróżując drogami leśnymi, warto stosować zasadę ograniczonego zaufania. Pamiętajmy także, że jeśli na poboczu lub na jezdni widzimy np. sarnę, należy spodziewać się, że w pobliżu jest ich więcej – informuje policja.

– Jeśli podróżując uderzymy w zwierzę, powinniśmy zabezpieczyć miejsce takiego zdarzenia. Należy w odpowiedni sposób ustawić trójkąt ostrzegawczy oraz włączyć światła awaryjne, zwracając tym samym uwagę innych kierowców. Wówczas poinformujmy służby. Nie powinniśmy rannego albo martwego zwierzęcia zabierać. Może być ono chore – dodają funkcjonariusze.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments