Gmina Przasnysz rozpoczęła zbiórkę darów dla potrzebujących mieszkańców.

Gmina Przasnysz rozpoczęła akcję zbierania darów dla potrzebujących mieszkańców. Potrzebne rzeczy trafią do rodzin najbardziej dotkniętych wydarzeniami losowymi. Aby pomoc była jak najbardziej efektywna, pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej wykonali już analizę potrzeb osób starszych, samotnych czy zmagających się z problemem bezrobocia.

 

Wspomniane potrzeby nie są duże. To przede wszystkim chemia gospodarcza – proszki do prania, płyny do zmywania czy do płukania tkanin. Niezmiennie potrzebna jest żywność o długim terminie przydatności do spożycia: kasze, makarony, produkty mączne itd. Radość dzieciom przyniosą słodycze. Oczywiście są również potrzeby bardziej wyspecjalizowane – ale te będą zaspokajane indywidualnie.

– Akcję „Świąteczna Paczka” już wspierają pracownicy Urzędu Gminy, Ośrodka Pomocy Społecznej czy szkół z naszego terenu. Ale wierzymy, że dobrych serc jest więcej. Dlatego apelujemy o rozpropagowanie tej idei w każdym zakątku naszej gminy. Mieszkańcy mogą się zrzeszać lub indywidualnie dostarczać dary do Urzędu Gminy (parter budynku urzędu, wejście od ul. św. St. Kostki). Zachęcamy nasze koła gospodyń wiejskich, jednostki OSP czy grupy nieformalne. Pokażmy, że potrafimy zrobić coś dla swoich bliźnich! – zachęca urząd.

Akcja zbierania potrzebnych rzeczy potrwa do piątku 18 grudnia. Następnie pracownicy UG i OPS przygotują odpowiednie paczki, które zostaną dostarczone na kilka dni przed świętami.


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments