Gmina Przasnysz przebuduje stacje uzdatniania wody w Mchowie i Helenowie Nowym

Trwają prace projektowe związane z realizacją zadania pod nazwą „Przebudowa i modernizacja stacji uzdatniania wody w Mchowie i Helenowie Nowym”.

 

– Celem inwestycji jest zwiększenie wydajności sieci wodociągowej oraz spełnienie wymagań sanitarno – higienicznych dotyczących jakości wody przeznaczonej do spożycia. Realizacja zadania skutkuje polepszeniem się jakości wody oraz poprawy ciśnienia, co spowoduje rozwój gospodarczo – społeczny gminy. Są to czynniki niezmiernie ważne w prowadzeniu gospodarstw rolnych – informuje samorząd.

Przebudowa i modernizacja stacji uzdatniania wody w Mchowie i Helenowie Nowym zakłada wymianę stolarki i posadzek, remont dachu, roboty elewacyjne i docieplenie oraz wymianę instalacji elektrycznej i AKPiA, wodociągowej, kanalizacyjnej, a także zainstalowanie przyborów sanitarnych w węźle zarówno w Mchowie i Helenowie Nowym.

 

– Przewidywany termin zakończenia inwestycji to kwiecień 2024 roku – dodaje gmina.

Samorząd na ten cel pozyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 8 633 202,96 zł. Całkowita wartość inwestycji to 10 157 000,00 zł.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
1 miesiąc temu

Nareszcie, coś dla ogółu, bo woda jest coraz gorsza jakościowo, wszystko zachodzi kamieniem a stojąca tworzy zielone powierzchnie np. w dzbankach filtrujących, może cos się poprawi…