Gmina Przasnysz pozyskała środki unijne na inwestycje w Bartnikach i Bogatem

W pierwszej połowie kwietnia Gmina Przasnysz podpisała dwie umowy na dofinansowanie zadań, które będą rozwijać lokalne miejsca aktywności. Nowe inwestycje zostaną zrealizowane w tym roku w miejscowościach Bartniki oraz Bogate. To kolejne wsparcie unijne pozyskane w tej kadencji przez władze Gminy Przasnysz.

 

Pierwsze z zadań – „Oznakowanie przestrzeni publicznej w Bartnikach szansą na promocję i rozwój turystyki obszaru LGD”, dotyczy terenu w pobliżu świetlicy wiejskiej. W ramach zadania przy budynku świetlicy wiejskiej zostanie wykonane ogrodzenie z paneli systemowych, zamontowana zostanie furtka i brama wjazdowa oraz tablice informacyjne z historią gminy i samej miejscowości Bartniki.

 

Wartość prac wyniesie 50 061,00 złotych. Na wyżej wymienione zadanie Gmina uzyskała dotację w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 o wartości 31 815,00 złotych.

Drugie z zadań – „Uporządkowanie przestrzeni publicznej i zachowanie dziedzictwa przyrodniczego w miejscowości Bogate” – zakłada budowę 2 wiat rekreacyjno – wypoczynkowych na terenie wsi. Teren wokół wiat zostanie utwardzony kostką brukową betonową, wykonane zostanie również oświetlenie solarne oraz renowacja sadu.

 

Wartość prac wyniesie 82 921,00 złotych. Na to zadanie Gmina uzyskała dotację w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 w wysokości 29 587,00 złotych.

 

 


 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments