Gmina Przasnysz pozyskała prawie 100 tys. złotych na modernizację drogi w Osówcu Szlacheckim!

We wtorek, 22 maja, Wójt Gminy Przasnysz Grażyna Wróblewska oraz Skarbnik Gminy Danuta Osowska zawarły w imieniu Gminy Przasnysz umowę z Województwem Mazowieckim na udzielenie dotacji na modernizację drogi gminnej w Osówcu Szlacheckim. Uroczyste podpisanie umowy z Zarządem Województwa Mazowieckiego odbyło się w Ostrołęce.

Dotacja pochodzi ze środków finansowych budżetu Województwa Mazowieckiego i wynosi 95 000 zł. Pozostałe środki na modernizację wspomnianej drogi pochodzą z budżetu gminy. Termin realizacji inwestycji został ustalony na koniec września tego roku.

Wniosek na remont drogi złożono jeszcze w grudniu ubiegłego roku. Środki na ten cel pochodzą z dawnego Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych, czyli ze środków służących budowie i modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych

Realizacja zadania pod nazwą „Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Osówiec Szlachecki” będzie polegać na wykonaniu nawierzchni z betonu asfaltowanego na powierzchni 2 681,26 m2 i długości 500,00 m. Ogólny koszt tej inwestycji został oszacowany  na 323 216,40 zł.


 

Źródło UG Przasnysz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments