Gmina Przasnysz. Podróżnik Robert Gondek odwiedził Bogate

Gminna Biblioteka Publiczna im. Józefa Narzymskiego zorganizowała spotkanie z Robertem Gondkiem, podróżnikiem, fotografem oraz autorem książki „W drodze na najwyższe szczyty Afryki” i „Poradnika przed podróżą do Afryki – Tanzania, Kenia”.

 

Jest on autorem  licznych pokazów podróżniczych nagradzanych przez publiczność i jury podczas festiwali w Łodzi, Środzie Wielkopolskiej i Poznaniu.

– Tematem spotkania w szkole była  afrykańska przyroda. Pan Robert opowiadał o krainie pełnej dzikich zwierząt, takich jak : mandryle, goryle, słonie, lwy, hipopotamy, lamparty, bawoły, nosorożce,  szympansy i kolorowe ptaki – relacjonuje biblioteka.

Dzieci uczestniczące w spotkaniu z ogromnym zainteresowaniem słuchały ciekawostek. Podróżnik zaprezentował im zdjęcia, które przedstawiają odwiedzane przez niego miejsca.

– Pan Gondek nauczył również kilku zwrotów w języku suahili. Podróżnik  zaprezentował przepiękne afrykańskie przestrzenie widziane z lądu, wody i powietrza. Całości niezwykle ciekawych spotkań dopełniła oryginalna muzyka z regionów południowej Afryki – dodaje biblioteka.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments