Gmina Przasnysz podpisała umowę na dofinansowanie remontu drogi gminnej Mchówko – Bartniki

Ponad 25,8 mln zł otrzymają samorządy z naszej części województwa mazowieckiego w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Uroczystość podpisania umów z udziałem Wojewody Mazowieckiego Konstantego Radziwiłła odbyła się 28 czerwca br. w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie. Środki w ramach tego rozdania popłyną do gminy Przasnysz i powiatu przasnyskiego.

 

Dofinansowanie, w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg otrzymały:

Gmina Przasnysz zawarła umowę na kwotę prawie 439 tys. zł, na remont drogi gminnej nr 320652W relacji Mchówko – Bartniki. Okres realizacji zadania 03.2022 – 11.2022 – wartość projektu ogółem 627 135,70 złotych – dofinansowanie wyniesie 70%.

Powiat Przasnyski – 2 umowy na kwotę ponad 1,7 mln zł, na przebudowę drogi powiatowej nr 3220W Krzynowłoga Mała – Goski Wąsosze oraz przebudowę drogi powiatowej nr 3216W (Janowo) granica województwa – Mchowo.

 

 

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg to wsparcie realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na  szczeblu lokalnym. Wszystko po to, żeby po drogach jeździło się wygodniej i  bezpieczniej.

Dzięki środkom z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, samorządy z województwa mazowieckiego otrzymają w 2022 r. dofinansowanie na realizację zadań polegających na budowie, przebudowie lub remoncie dróg gminnych i powiatowych w kwocie 300 800 909,17 zł.

 

 

M.Jabłońska

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
1 rok temu

Tylko nie zapomnieć o porządnym oznaczeniu na skrzyżowaniu z ” różowymi slupmi ” żeby zmniejszyć ilość wypadków w tym miejscu.
Najlepiej jakiś ” leżący policjant ” bo jak wiemy znaki nie wiele dają.