Gmina Przasnysz podpisała porozumienie o współpracy z Gminą Rzeczyca

W Świętym Miejscu doszło do oficjalnego podpisania porozumienia o współpracy między Gminą Przasnysz a Gminą Rzeczyca. Partnerstwo ma na celu rozwój kontaktów miedzy mieszkańcami, instytucjami i władzami samorządowymi.

 

W ubiegłym roku przedstawiciele gminy Rzeczyca odwiedzili powiat przasnyski. Powodem wizyty była biogazownia umiejscowiona na terenie Strefy Ekonomicznej w Sierakowie. Był to początek współpracy, bo w niedługim czasie Gmina Przasnysz wzięła udział w Regionalnym Konkursie Darcia Pierza w Rzeczycy.

Do kolejnej rewizyty doszło w minioną niedzielę, 20 sierpnia. Delegacja zaprzyjaźnionej gminy wzięła udział w imprezie plenerowej w Świętym Miejscu. To właśnie tam doszło do podpisania porozumienia o współpracy między Gminą Przasnysz a Gminą Rzeczyca (położoną w powiecie tomaszowskim, w województwie łódzkim).

Gminę Przasnysz reprezentowała Wójt Grażyna Wróblewska i Przewodniczący Rady Gminy Przasnysz Dariusz Jankowski, zaś zaprzyjaźniony samorząd – Wójt Marek Kaźmierczyk i Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Rzeczyca Aneta Podlasek.

– Przedmiotem porozumienia jest współpraca i partnerstwo mające na celu rozwój kontaktów miedzy mieszkańcami, instytucjami i władzami samorządowymi Gmin Przasnysz i Rzeczyca na rzecz społeczności lokalnej – informuje Gmina Przasnysz.

 

Zakres współpracy, jaki został zawarty w umowie porozumienia dotyczy:

⦁ działań edukacyjnych polegających na wymianie doświadczeń w zakresie efektywności i innowacyjności form nauczania w placówkach edukacyjnych oraz edukacji nieformalnej dzieci i młodzieży, seniorów, grup zawodowych, Kół Gospodyń Wiejskich i innych.

⦁ działań o charakterze kulturowym propagujących m.in. historię i dziedzictwo kulturowe obydwu gmin.

⦁ działań o charakterze gospodarczym dążących do rozwoju przedsiębiorczości lokalnej, promocji inwestycji gminnych, wymiany doświadczeń i nawiązywania kontaktów między lokalnymi przedsiębiorcami.

⦁ działań promocyjnych polegających m.in. na organizowaniu spotkań o charakterze integracyjnym stowarzyszeń i grup nieformalnych, inicjowaniu rozgrywek sportowych z udziałem przedstawicieli obydwu gmin, upowszechnianiu turystyki itp.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments