Gmina Przasnysz: Odznaczenia dla naszych rolników na Święcie Mleka

W dniach 27-28 maja w Płoniawach-Bramurze odbyła się po raz XVII Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych. W tej tradycyjnej imprezie rolniczej wzięli udział także wystawcy z gminy Przasnysz i uzyskali znaczące wyniki w poszczególnych kategoriach konkursowych.

W tym roku hodowcy zaprezentowali 58 sztuk bydła. Sędzia wystawy Roman Januszewski wraz z asystentem Adamem Świątkiem wybrali wiceczempionów, czempionów i superczempionów w sześciu kategoriach.

Wśród wyróżnionych znalazło się kilku rolników z podprzasnyskich miejscowości. Tytuł czempiona wystawy zdobyła jałówka należąca do Jerzego Tomaszewskiego z Przasnysza. Rolnik otrzymał tę nagrodę razem z Ryszardem Rupińskim z Rogowa, a także Tadeuszem Stelęgowskim z Kudelczyna i Dariuszem Nasiłowskim ze Skwierczyna Dworu.

Tytuły wiceczempiona jury przyznało m.in. za krowę II laktacji należącą do Andrzeja Jeznacha z Helenowa Nowego. Podobnie także wiceczempiona przyznawano za krowy w III laktacji lub dalszej – to wyróżnienie także otrzymał wspomniany już Andrzej Jeznach; oprócz niego podobna nagroda trafiła do Andrzeja Soliwodzkiego z Mchówka.

Oprócz tego organizatorzy przyznali również HONOROWĄ ZŁOTĄ ODZNAKĘ Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Wśród nagrodzonych znaleźli się m.in. Lucjan Goździewski z Golan oraz Bogusław Tomaszewski z Przasnysza.

Tegoroczna wystawa miała charakter imprezy o zasięgu wojewódzkim, a patronat nad nią objęło Ministerstwo Rolnictwa oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

 

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments