Gmina Przasnysz. Oddział Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP ma nowy zarząd i prezesa

Strażacy OSP z terenu gminy Przasnysz spotkali się w środę, 10 listopada w świetlicy w Dobrzankowie, by wziąć udział w Zjeździe Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Wybrano nowy zarząd i prezesa.

 

Podczas Zjazdu Oddziału Gminnego OSP RP delegaci każdej z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie gminy Przasnysz wysłuchali sprawozdania z działalności w latach 2016 – 2020. Wynika z niego, że na terenie gminy Przasnysz działa 10 jednostek OSP, które zrzeszają 245 czynnych członków straży, 32 członków wspierających i 3 członków honorowych. Każda z nich posiada strażnicę z pomieszczeniami garażowymi, wyposażonymi w syreny elektryczne. We wszystkich budynkach zainstalowany jest system e- Remiza, który przyśpiesza w znacznym stopniu wyjazd jednostki do zdarzenia.

 

Wspomniano również o zaangażowaniu jednostek w walkę z pandemią.

– Członkowie OSP aktywnie podjęli się zadania i uczestniczyli w szeregu działań. W ramach Narodowego Programu Szczepień strażacy  ze wszystkich jednostek OSP w gminie Przasnysz zaangażowani byli w dystrybucję ulotek informacyjnych na temat profilaktyki oraz szczepień przeciwko Covid – 19 skierowanych do wszystkich mieszkańców gminy, dostarczali mieszkańcom gminy maseczki jednorazowe zabezpieczające przed pandemią, a także dowozili osoby niepełnosprawne oraz osoby mające problem z dotarciem do punktów szczepień. Dodatkowo nieśli pomoc bezpośrednią rodzinom będącym w kwarantannie – mówiła wójt Grażyna Wróblewska.

Ostatnim punktem zjazdu był wybór nowego zarządu i przedstawicieli do Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP.

 

Skład nowego Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Przasnyszu:

Prezes – Grażyna Wróblewska

Wiceprezes – Jan Grześkowiak

Komendant Gminny – Jarosław Tadrzak

Sekretarz – Daniel Budnicki

Skarbnik – Bożena Rudzińska

Członek Prezydium – Jan Dariusz Majewski

Członek zarządu – Robert Kacprzak

 

Przedstawiciele do Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP:

  • Grażyna Wróblewska
  • Jarosław Tadrzak
  • Stanisław Adamiak

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments