Gmina Przasnysz. Nabór uczestników do projektu „Aktywny senior – zdrowy senior”

Gminna Biblioteka Publiczna im. Józefa Narzymskiego w Bogatem ogłosiła nabór uczestników do projektu „Aktywny senior – zdrowy senior”, który zostanie zrealizowany w 2022 roku. Głównym celem zadania jest  przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu i technologicznemu.

 

 

Zadanie zostało sfinansowane  ze środków Fundacji BGK im. J. K. Steczkowskiego w ramach programu „Generacja 6.0.”, a jego głównym celem jest walka z wykluczeniem osób starszych.

– Głównym celem zadania jest  przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu i technologicznemu, poszerzenie wiedzy i rozwijanie umiejętności, poprawa sprawności ruchowej oraz rozwój pasji i zainteresowań kulturalnych osób 60+ – informuje biblioteka.

 

Uczestnikami zajęć organizowanych w ramach tego projektu mogą być  osoby powyżej 60 roku życia, zarówno mężczyźni, jak i kobiety, którzy są mieszkańcami gminy Przasnysz. Udział w nich weźmie 30 osób. Rekrutacja potrwa do 14 stycznia 2022 roku.

W ramach zadania planowane są warsztaty teatralne, rękodzielnicze, wokalne, kulinarne, zajęcia „Zdrowy kręgosłup”, spotkania z psychologiem, a także dzień tradycji i wyjazd do teatru.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments