Gmina Przasnysz. Na motorowerze z ponad 2 promilami. Dalszą jazdę uniemożliwił mu przypadkowy kierowca

W miniony poniedziałek, 24 maja doszło do obywatelskiego zatrzymania motorowerzysty. 27-latek miał ponad 2 promile alkoholu w swoim organizmie.

 

Komenda Powiatowa Policji w Przasnyszu poinformowała, że w poniedziałek, 24 maja około godz. 21.15 w miejscowości Mchówko, w gminie Przasnysz doszło do obywatelskiego zatrzymania pijanego kierowcy.

Mieszkaniec gminy Krzynowłoga Mała jadąc drogą wojewódzką K57 na odcinku Przasnysz – Mchówko zauważył, że jadący w tym samym kierunku motorowerzysta ma problem z utrzymaniem prostej linii toru jazdy. Podejrzewał, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Mężczyzna zatrzymał motorowerzystę i wezwał policję.

 

– Kierowcą motoroweru był 27-letni mieszkaniec gminy Przasnysz. Jak się okazało miał 2,29 promila alkoholu w organizmie – informuje kom. Paweł Rykowski z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

Zgodnie z art. 178 a Kodeksu Karnego „Kto znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arkadiusz
Arkadiusz
29 dni temu

Bardzo dobrze że ktoś zareagował, ja też jak zauważę to dzwonię i tłumacza sie