Gmina Przasnysz: Most w Oględzie jak nowy

Oprócz spektakularnych inwestycji Gmina Przasnysz prowadzi także te nieco mniej medialne – co nie znaczy, że mnie potrzebne. Dowodem na to jest chociażby niedawny gruntowny remont mostu wykonany w Oględzie. Choć na co dzień nie będą widzieć tego wszyscy mieszkańcy gminy, społeczność sołecka wie, jak potrzebna była to inwestycja.

Prace przy remoncie mostu zostało zlecone jeszcze jesienią ubiegłego roku. Ostateczne wykonanie robót nastąpiło tuż przed Bożym Narodzeniem. Dzięki dobrej pogodzie w grudniu zlecone prace udało wykonać się bez problemu. Poprawę okoliczni rolnicy odczują jednak przede wszystkim na wiosnę, kiedy rozpoczną się pierwsze ważne prace polowe.

Do tej pory wąski most i jego starzejąca się konstrukcja znacznie utrudniały przejazd przez niewielki ciek wodny płynący w pobliżu Oględy. Zlecony remont pozwolił nie tylko na wymianę zużytych fragmentów nośnych, ale przede wszystkim – na poszerzenie mostu. To umożliwi przejazd rolnikom z dużymi maszynami doczepianymi do ciągników lub kombajnom zbożowym. I tym samym znacząco ułatwi prace w okresie wiosenno-letnim.

Zadanie pn. „Remont mostu na drodze gminnej w miejscowości Oględa” w całości zostało wykonane ze środków własnych. Ostateczna wartość środków przekazanych na ten cel z budżetu gminnego wyniosła 207 333,63 zł.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments