Gmina Przasnysz modernizuje szkoły i świetlice wiejskie

Do końca grudnia 2022 roku będą trwały prace budowlane związane z realizacją zadania „Głęboka modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej w Gminie Przasnysz”. Modernizacji podlega budynek Szkoły Podstawowej w Bogatem i Nowej Krępie oraz świetlice wiejskie w Bartnikach oraz Szli.

 

W ostatnich tygodniach gmina Przasnysz realizuje trzy inwestycje w ramach zadania „Głęboka modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej w Gminie Przasnysz”.

Trwają roboty budowlane na terenie Szkoły Podstawowej w Bogatem. Główny zakres prac obejmuje wymianę pieca, montaż grzejników wraz z zaworami termostatycznymi, docieplenie ścian zewnętrznych, dachu/stropu, fundamentów oraz wymianę okien i drzwi zewnętrznych.

Do przodu posuwają się również prace na terenie Szkoły Podstawowej w Nowej Krępie. Modernizacji ulega dach wraz ze stropem oraz podłogi. W budynku montowane są grzejniki wraz z zaworami termostatycznymi oraz instalacja fotowoltaiczna.

 

Pełen lifting przechodzi świetlica wiejska w Bartnikach. W ramach zadania zostaje wykonane ogrzewanie c.o. zasilane gazem, docieplenie stropu, stropodachu, ścian i podłogi na gruncie, a także wymieniane są drzwi i okna zewnętrzne.

Wkrótce zostanie zmodernizowany także budynek świetlicy wiejskiej w Szli. Zakres prac będzie obejmował wykonanie ogrzewania elektrycznego, docieplenie stropu poddasza i podłogi na gruncie, wymianę pokrycia dachowego oraz montaż instalacji fotowoltaicznej oraz prace sanitarne.

Zakończenie oraz rozliczenie projektu planowane jest na koniec grudnia 2022 roku. Wartość wszystkich prac budowlanych to 4 153 792,45 złotych.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
nie interesuj sie
nie interesuj sie
1 miesiąc temu

ZSP dalej rozwalone przez 50 lat

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu

Fajnie ze robicie termomodernizację, ale skoro już są wydawane publiczne pieniądze, to ktoś mógłby trochę pomyśleć. Sposób montażu tych okien to totalne nieporozumienie. Zróbcie w zimę fotkę kamerą termowizyjną, to zobaczycie ile ciepła ucieka wokół okien…