Gmina Przasnysz. Laptopy trafią do uczniów w trudnej sytuacji materialnej.

Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa Państwowego Instytutu Badawczego poinformowała dyrektorów szkół funkcjonujących na terenie Gminy Przasnysz o planowanym dostarczeniu do placówek Mobilnej Pracowni Komputerowej. Na każdą taką pracownię ma składać się aż 16 komputerów przenośnych.

 

Pracownia jest formą pomocy dla najbardziej potrzebujących szkół, realizowaną przez Ministra Cyfryzacji Marka Zagórskiego, w uzgodnieniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej, za pośrednictwem NASK PIB. Pomoc zostanie udzielona w związku z aktualną sytuacją epidemii COVID-19 na terenie kraju a co za tym idzie, rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 marca 2020 r. i wynikające z tego czasowe ograniczenia w sposobie nauczania.

Dostarczone laptopy (na czas prowadzenia zajęć szkolnych na odległość) zostaną przekazane uczniom z rodzin najuboższych, których nie stać na zakup sprzętu do zdalnego nauczania.

Dostawa Mobilnych Pracowni Komputerowych do szkół, zostanie zrealizowana z najwyższym priorytetem w celu umożliwienia jak najszybszego wykorzystywania laptopów do realizacji podstawy programowej w sposób zdalny, zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami w tym zakresie.

Dopiero po zakończeniu obecnego sposobu nauczania dostarczone laptopy zostaną skompletowane do postaci Mobilnej Pracowni Komputerowej, w czym szkoła zostanie wsparta przez Wykonawcę, realizującego na zlecenie NASK PIB dostawy, na drodze szkoleń dostępnych on-line.

Dostawa komputerów do szkół jest w trakcie realizacji.


 

Źródło UG Przasnysz
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
4 lat temu

Decyzja dobra. Dla wielu dzieci taki laptop to być albo nie być obecnie. Ale może w przyszłości warto byłoby pomyśleć i się przyjrzeć, na co te 500 plus poszło? Bo przyzwoity laptop dla dzieciaka można kupić za 1500 zł. Przy ratach zero procent to przez 2 lata 6 dych z ogonkiem. To jak dostaję 5 stówek na bombelka, to te 60 zł mogę chyba wygospodarować na laptopa? A nie znowu wyciągamy łapę po wspólną kasę.

Monika
Monika
4 lat temu

Znajdź miejsce gdzie dają na raty sprzęt za dochód 500+ to wezmę nie jeden sprzęt bo samotnym matkom z małym dzieckiem nikt nie da laptopa za 500+

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
4 lat temu
Reply to  Monika

A to 500 plus to Twój jedyny dochód? Czyli tak naprawdę jesteś na utrzymaniu dziecka?
Mi by chyba było głupio i wziąłbym się do roboty ?.

Monika
Monika
4 lat temu

Nie mówiłam o swojej sytuacji tylko o tym że jeśli samotna matka ma dziecko załóżmy roczne to ma iść do pracy i zarobić po to żeby wszystko oddać opiekunce ? I nie spędzać czasu z dzieckiem bo ludzie tacy jak ty powiedzą że ma 500+ i pracować jej się nie chce.

Rodzicktorystracildziecko
Rodzicktorystracildziecko
4 lat temu

Dołączam się do Pana poniżej, na co poszło 500+ ??? na glupoty, na to co nie potrzebne. Znam takich ludzi co żerują na pieniądzach od Państwa żeby mieć na swoje potrzeby a o dzieciach swoich nie myślą. Tak jak teraz laptopy oni zacierają ręce że będą mieli za darmo są zadowoleni. Dla mnie jest to chore nie trawie takich osób niech ktoś sie weźmie za to i sprawdza na co to idzie

Dorota
Dorota
4 lat temu

Ale puzniej po korona wirusie trzeba bedzie je zwrucic do szkoly

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
4 lat temu
Reply to  Dorota

Ale teraz ktoś za nie zapłacił. A później nie wiadomo, czy będą potrzebne. Może komuś zamiast laptopów przydałby się rzutnik? A tak to dostanie używane laptopy cz z ich potrzebuje czy nie.