Gmina Przasnysz kupiła działkę w Bogatem. Będzie parking i zaplecze przy dawnej remizie OSP.

W budynku dawnej remizy OSP w Bogatem od lat ma swoją siedzibę Gminna Biblioteka Publiczna im. Józefa Narzymskiego, Młodzieżowa Orkiestra Dęta, Klub Seniora oraz OSP – jest tu garaż dla samochodu bojowego marki mercedes, brakuje za to miejsc parkingowych. Gmina rozwiąże ten problem.

 

Budynek który służy jako gminne centrum kultury, jest zmodernizowany i wyposażony ( m.in. w nowoczesne źródła energii). Inwestycje w jego obrębie gmina finansowała z własnych środków budżetowych oraz pieniędzy unijnych i programów rządowych i samorządowych.

Mankamentem tej nieruchomości, przy symbiozie wielu podmiotów działających w jej obrębie, był mały parking i brak zaplecza gospodarczego. Problem ten został rozwiązany poprzez zakup działki o powierzchni 0,1064 ha, położonej na przedłużeniu nieruchomości OSP. Nabyta nieruchomość jest zabudowana budynkiem o powierzchni 202 m kw.

 

Zakup gruntu sfinansowany został zaoszczędzonymi środkami

W dniu 16.07.2020 został sporządzony akt notarialny. Gmina Przasnysz dzięki poparciu Rady Gminy, nabyła nieruchomość z oszczędności budżetowych, wynikających z rezygnacji z imprez kulturalnych w związku z zagrożeniem epidmiologicznym – koronawirusem. Celem nabycia jest poprawa warunków funkcjonowania Gminnej Biblioteki Publicznej jak i Ochotniczej Straży Pożarnej w Bogatem, związanych z realizacją zadań społecznych i publicznych.

Nie wszyscy popierali zakup

Niestety, wbrew temu, że idea poprawy warunków funkcjonowania obiektu wydaje się ze wszech miar szczytna, nie wszyscy jej kibicowali.

– Cieszymy się, że mieszkańcom Bogatego i gminy poprawi się komfort korzystania z nieruchomości. Satysfakcja jest tym większa, że nie wszystkim podoba się rozwój naszych miejscowości. Tym razem też byli tacy, dla których dobro wspólne nie jest najważniejsze i usiłowali nie dopuścić do realizacji zakupu – komentuje wójt gminy Przasnysz Grażyna Wróblewska.


 

guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
11 miesięcy temu

Byli krytycy tej inwestycji? Łatwiej byłoby ocenić zasadność tych uwag gdybyśmy poznali cenę. Bo może się okazać, że 1000 m2 w Bogatem kosztowało więcej niż taka działka pod Warszawą.

Tomek
Tomek
11 miesięcy temu

Nie raz Mareczku balowałeś w tej remizie i ci wszystko pasowało 😀

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
11 miesięcy temu
odpowiada  Tomek

Człowieku, czy Ty umiesz czytać ze zrozumieniem?
Czy ja krytykuję zakup? Ale jeśli Wójt pisze, że inwestycja miała wielu przeciwników, to wystarczy podać cenę i każdy oceni, czy nie było to przepłacone. Bo mamy piękny komunikat, a o wartości transakcji ani słowa. A przecież to chyba kasa mieszkańców.