Gmina Przasnysz kupiła działkę w Bogatem. Będzie parking i zaplecze przy dawnej remizie OSP.

W budynku dawnej remizy OSP w Bogatem od lat ma swoją siedzibę Gminna Biblioteka Publiczna im. Józefa Narzymskiego, Młodzieżowa Orkiestra Dęta, Klub Seniora oraz OSP – jest tu garaż dla samochodu bojowego marki mercedes, brakuje za to miejsc parkingowych. Gmina rozwiąże ten problem.

 

Budynek który służy jako gminne centrum kultury, jest zmodernizowany i wyposażony ( m.in. w nowoczesne źródła energii). Inwestycje w jego obrębie gmina finansowała z własnych środków budżetowych oraz pieniędzy unijnych i programów rządowych i samorządowych.

Mankamentem tej nieruchomości, przy symbiozie wielu podmiotów działających w jej obrębie, był mały parking i brak zaplecza gospodarczego. Problem ten został rozwiązany poprzez zakup działki o powierzchni 0,1064 ha, położonej na przedłużeniu nieruchomości OSP. Nabyta nieruchomość jest zabudowana budynkiem o powierzchni 202 m kw.

 

Zakup gruntu sfinansowany został zaoszczędzonymi środkami

W dniu 16.07.2020 został sporządzony akt notarialny. Gmina Przasnysz dzięki poparciu Rady Gminy, nabyła nieruchomość z oszczędności budżetowych, wynikających z rezygnacji z imprez kulturalnych w związku z zagrożeniem epidmiologicznym – koronawirusem. Celem nabycia jest poprawa warunków funkcjonowania Gminnej Biblioteki Publicznej jak i Ochotniczej Straży Pożarnej w Bogatem, związanych z realizacją zadań społecznych i publicznych.

Nie wszyscy popierali zakup

Niestety, wbrew temu, że idea poprawy warunków funkcjonowania obiektu wydaje się ze wszech miar szczytna, nie wszyscy jej kibicowali.

– Cieszymy się, że mieszkańcom Bogatego i gminy poprawi się komfort korzystania z nieruchomości. Satysfakcja jest tym większa, że nie wszystkim podoba się rozwój naszych miejscowości. Tym razem też byli tacy, dla których dobro wspólne nie jest najważniejsze i usiłowali nie dopuścić do realizacji zakupu – komentuje wójt gminy Przasnysz Grażyna Wróblewska.


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
3 lat temu

Byli krytycy tej inwestycji? Łatwiej byłoby ocenić zasadność tych uwag gdybyśmy poznali cenę. Bo może się okazać, że 1000 m2 w Bogatem kosztowało więcej niż taka działka pod Warszawą.

Tomek
Tomek
3 lat temu

Nie raz Mareczku balowałeś w tej remizie i ci wszystko pasowało 😀

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
3 lat temu
Reply to  Tomek

Człowieku, czy Ty umiesz czytać ze zrozumieniem?
Czy ja krytykuję zakup? Ale jeśli Wójt pisze, że inwestycja miała wielu przeciwników, to wystarczy podać cenę i każdy oceni, czy nie było to przepłacone. Bo mamy piękny komunikat, a o wartości transakcji ani słowa. A przecież to chyba kasa mieszkańców.